• DZIEN BABCI I DZIADKA W KLASIE 0
  17.01.2019

   

  Dnia 17 stycznia 2019 roku o godzinie 11.30 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

  W pięknie udekorowanej sali dzieci z oddziału przedszkolnego ,przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

  Dzieci wraz z wychowawcą przygotowały również  poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Ten dzień był okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.

   

   

                                                                                                  Marzena Pychewicz

 • ZABAWA NA 102 - LICYTACJA
  15.01.2019

  ZAPRASZAMY

  NA ZABAWĘ NA 102

   

   18 stycznia, tuż po zakończeniu I półrocza odbędzie się w naszej szkole wspaniała zabawa. W jej przygotowanie już zaangażowało się dużo osób: Samorząd Uczniowski, rodzice, nauczyciele, dzieci. Bardzo dziękujemy i zachęcamy do przybycia. Będziemy tańczyć i bawić się przy muzyce zespołu FOXTER. Lider zespołu powiedział nam, że dla Napiwody zagrają za darmo.

  Dzię-ku-je-my!

  Oto, co będziesz mógł wylosować na loterii fantowej (zdjęcia).

 • UWAGA KONKURS

  UWAGA KONKURS

  W poniedziałek, 14,01.2019r. w naszej szkole odbędzie sie akcja pod hasłem :(NIe)Bezpieczny Internet. Z tej też okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem i nauczycielem informatyki organizują konkurs dla uczniów naszej szkoły.

  Aby wziać udział w konkursie chętni uczniowie :

  Klasy 0-IV - przygotowują plakat na temat bezpieczeństwa i sytuacji niebezpiecznych jakie czyhaja na nas w Internecie

  Klasy V-VIII - przygotowują prezentację multimedialną (do 10 slajdów) pod hasłem: (Nie)Bezpieczny Internet - co to dla mnie znaczy?

  Termin oddawania prac - 18.01.2019r.  do pani Anny Jaworskiej-Sienkiewicz,

   NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJ NAGRODY!!!!

  Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie sie po feriach. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkurse i życzymy powodzenia.

   

 • CHRISTMAS TIME
  20.12.2018

  ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA DLATEGO TEZ PODCZAS ZAJĘĆ JĘZYKA ANGIELSKIEGO, UCZNIOWIE POZNAWALI TRADYCJE ŚWIATECZNE WIELKIEJ BRYTANII. M.IN. PRZYGOTOWANE ZOSTAŁY TRADYCYJNE  POTRAWY BRYTYJSKIE I POLSKIE JAKIE GOSZCZĄ NA STOŁACH W OBU  KRAJACH. UCZNIOWIE NIE TYLKO POSZERZYLI SWOJĄ WIEDZĘ NA TEMAT KULTURY, SŁOWNICTWA, ALE RÓWNIEŻ ŚWIETNIE SIĘ BAWILI PRZYGOTOWUJĄC I KOSZTUJĄC POTRAWY.

 • NAKRĘTKOWE SZALEŃSTWO TRWA - POMAGAMY

  NAKRĘTKOWE SZALEŃSTWO TRWA - POMAGAMY

  Już po raz kolejny Samorzad Uczniowski wraz z opiekunem panią Anią zebrał  worki nakrętek po napojach. Tym razem zbieramy i pomagamy choremu koledze. Serdeczne podziękowania dla pana Krzysztofa Łasiewickiego, który zobowiazał się zabrac nakrętki z naszej szkoły i przekazać na wspólną zbiórkę z Liceum Ogólnokształcącym w Nidzicy.

 • WARSZTATY CZEKOLADOWE
  17.12.2018

  Dnia 17.12.2018 do naszej szkoły zawitała słodka niespodzianka. Opiekun SU, pami Anna Jaworska- Sienkiewicz, zorganizowała dla uczniów warsztaty robienia czekolady. Uczniowie mieli szansę dowiedzieć się ciekawostek o powstawaniu czekolady oraz wykonać własnoręcznie czekoladowe choinki. Najbardziej wytwali smakosze czekolady na koniec zajęć otrzymali słodką niespodzianke, mogli zajadać się pyszna czekoladą oraz dekoracjami. Uśmiechom i zabawie nie było końca.

 • Kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem jako umiejętności kluczowej w I etapie edukacyjnym”.

   Kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem jako umiejętności kluczowej w I etapie edukacyjnym”.

  Szkolenie

   

  28 listopada 2018 r., w naszej szkole odbyło się szkolenie prowadzone przez konsultanta ODN w Olsztynie – panią Agnieszką Spikert. Szkolenie było zaadresowane do nauczycieli klas I-III oraz nauczycieli oddziału przedszkolnego i nosiło tytuł: Kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem jako umiejętności kluczowej w I etapie edukacyjnym”.

 • MAKIETA ZAMKU
  12.12.2018

  Zamek – makieta klasy III

   

              Podczas zajęć plastyczno-technicznych uczniowie klasy III wykonywali makietę zamku średniowiecznego. Na makiecie, oprócz zamku z wielkimi wrotami i wieżami, powstał mur obronny, most zwodzony, fosa, a na dziedzińcu znaleźli się dworzanie i rycerze na koniach. Uczniowie wzorowo ze sobą współpracowali, dzięki czemu zajęcia były miłe i efektywne.

 • WIZYTA LEŚNIKA
  12.12.2018

  Wizyta leśniczego

   

  11 grudnia gościem klasy III był leśniczy Nadleśnictwa Jedwabno, pan Bogdan Skolmowski.

   Leśniczy rozmawiał z uczniami o lesie,  życiu zwierząt i o ptakach, które zimują u nas. Podkreślił, jak wielkim skarbem jest las, i jak należy o niego dbać. Film animowany ,,Dzik Ryjo” był kolejnym punktem miłego spotkania. Potem pan leśniczy razem z dziećmi udał się do szkolnego ogrodu i razem z dziećmi zawiesił podarunki dla ptaków: karmnik i karmę. Klasa III również otrzymała podarunki: tabliczki mnożenia i ołówki. To na pewno będzie niezapomniana wizyta.

  Dyrektor szkoły – Rafał Ziółkowski i wychowawczyni klasy III bardzo dziękują panu Bogdanowi Skolmowskiemu za cenną i pouczającą lekcję o lesie.

 • ROBIMY PIZZE
  12.12.2018

  Dnia 11.12.2018r. odbył się mikołajkowy wyjazd uczniów klasy II i IV do pizzerii Gruby Benek w Nidzicy na warsztaty własnoręcznego wykonania pizzy. Wyjazd odbył się z inicjatywy opiekunów: pani Małgorzaty Fydrych i pani Żanety Lalak oraz rodziców uczniów. Dzieci, pod kątem pana Jarosława Bogunieckiego samodzielnie zrobiły swoją pizzę. Tak przygotowany posiłek trafił do pieca, by po chwili zaskoczyć wszystkich bogactwem dobrego smaku. W ten sposób drugoklasiści i czwartoklasiści zrobili swoją pierwszą profesjonalną pizzę. Uczniowie podczas warsztatów poznali specyfikę pracy kucharza. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

 • NOCKA INTEGRACYJNA 2018
  10.12.2018

  W dniu 7/8 grudnia 2018r. Opiekunowie Samorządów Uczniowskich Szkoły Podstawowej w Napiwodzie oraz Rączkach z pomoca pani Katarzyny Kampy, zorganizowali kolejną nockę integracyjną dla uczniów. Szaleństwa, zabawa, konkursy oraz gry w kosza i piłke nożną trwały do białego rana. Ucznoiowie choć zmęczeni, wrócili do domów z uśmiechem na ustach. :)

 • MIKOŁAJ U KRASNOLUDKÓW
  09.12.2018
  Wizyta Św. Mikołaja W Naszym Przedszkolu.
  Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada Krasnoludki pod okiem swojej pani ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.

  6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników – reniferów, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Krasnoludki powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.

  Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem

 • PODZIĘKOWANIE
  „Człowiek jest wielki, nie przez to co ma,
  Nie przez to kim jest,
  Lecz przez to 
  Czym dzieli się z innymi” 
  św. Jan Paweł II

  Dla firmy Blu- Gaz S.C
  Serdecznie dziękujemy
  Za Państwa bezinteresowną pomoc.
  Jesteśmy niezmiernie wdzięczni
  za wielkie serce, dobroć.
  Otrzymane od Państwa wsparcie
  Jest ogromnie ważne dla nas
  i naszych podopiecznych.
  Z wyrazami wdzięczności i szacunku
  Oddział Przedszkolny w 
  Napiwodzie gr. Krasnoludki

 • MY JESTESMY KRASNOLUDKI.......

  MY JESTESMY KRASNOLUDKI.......
 • PRZECZYTAŁEM, PRZECZYTAŁAM - POLECAM

  PRZECZYTAŁEM, PRZECZYTAŁAM - POLECAM

  Podsumowanie
  Szkolnego Konkursu Czytelniczego
  „PRZECZYTAŁEM, PRZECZYTAŁAM - POLECAM!”

                             Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II w Napiwodzie

   

  W bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Przeczytałem, przeczytałam - polecam!".

  Konkurs czytelniczy adresowany był do uczniów klas: IV-VIII. Do konkursu zgłosiło się 10 czytelników.

  Celem konkursu było przede wszystkim rozbudzenie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury oraz rozwijanie umiejętności oratorskich wystąpień, zdrowego współzawodnictwa, integrowanie młodzieży.
  Konkurs odbył się 29.11.2018r. w bibliotece szkolnej. Konkurs polegał na zaprezentowaniu przeczytanej przez siebie książki tak, aby zachęcić innych do jej lektury, w czasie nie dłuższym niż 10 min. Słuchaczami byli pozostali uczestnicy przeglądu oraz członkowie komisji.
  Ocenie podlegała
  znajomość treści, poziom merytoryczny recenzji, poprawność językowa i stylistyczna,
  a przede wszystkim pasja i zaangażowanie w opowieści o książce.
  Ilość zebranych punktów decydowała
  o zwycięstwie.

  Oceny dokonało Jury w składzie:
        p. Karolina Bołkun
        p. Grażyna Czerwonka

        Barbucha Wiktoria  - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego


  Laureatami konkursu zostali:

  w kategorii klas VII -VIII Szymańska Antosia kl. VII oraz Kinga Oleksiak kl. VII

  w kategorii klas IV-VI Skibko Rafal oraz Kujawski Jan

  Uczestnicy otrzymali pamiątkowe długopisy a zwycięzcy nagrody książkowe.
  W ocenie jury, poziom był bardzo wyrównany, a czytelnicy  interesująco i ciekawie zachęcali do przeczytanie wybranej przez siebie książki..Konkursowi czytelniczemu towarzyszyła przyjemna atmosfera. Bardzo serdecznie gratulujemy udziału w konkursie.
                                                                                                                                         

     Karolina Bołkun
                                                                                                                                          - nauczyciel bibliotekarz

   

   

   

strona: