• AKCJA NAKRĘTKA

  AKCJA NAKRĘTKA

  Samorzad Uczniowski po raz kolejny orgaanizuję akcję "Nakrętka". Juz na początku roku do akcji włączyli sie uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Dnia 11.09.2018r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nowy skład SU tworzą: Wiktoria Barbucha, Julia Zemanek, Anna Świerska. Pomoca służą im wybrani członkowie - Weronika Kondras oraz Emilia Marchewka jak również trójki klasowe klas ze Szkoły Podstawowej w Napiwodzie. Opiekę nad pracą SU pełni od 4 lat pani Ania Jaworska-Sienkiewicz.:)

 • ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019:

  -  MSZA ŚWIĘTA - GODZINA 9:30

  -  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  - GODZINA 10:30 - SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W    NAPIWODZIE

   

 • GLOBTROPICIELE

  W dniu 19.06.2018 r. uczniowie klasy VI  Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Napiwodzie pod kierunkiem p. Małgorzaty Wółkiewicz - nauczyciela przyrody i geografii, brali udział w grze terenowej „Globtropiciele”. Celem  gry było pobudzenie uczestników do refleksji nad globalnym kontekstem ich codziennych wyborów i nawyków.  Dzieci miały do rozwiązania kilka zadań wymagających  nie tylko wiedzy, ale również kreatywności i sprawności fizycznej.

              Jedno z nich dotyczyło sposobów oszczędzania wody, problemów związanych z dostępem do tego bardzo ważnego składnika przyrody. Inne polegało na określeniu, z jakiego kraju pochodzą elementy garderoby oraz odszukaniu tych państw na mapie. Zadania dotyczyły także zagadnień związanych z oszczędzaniem energii i ochroną powietrza.

   Zabawa edukacyjna  uświadomiła dzieciom, jak wiele jest wokół nas problemów.  Jednak dzięki pracy zespołowej uczniowie nie tylko szybko potrafili  je zdefiniować, ale również znaleźć sposoby ich rozwiązania.

  Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a przeprowadzona została przy współpracy z Towarzystwem Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej i wsparciu finansowemu firmy CEDROB w konkursie „Wspieramy Rozwój”.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 207/2018
  22.06.2018

  Dnia 22 czerwca 2018r. odbyło sie w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Część artystyczną przygotowały panie Małgozrata Wółkiewicz i Hanna Trochimowicz wraz z klasami VI i IV oraz 0. Wszyscy z radosnych nastrojach odebrali świadectwa oraz nagrody za cały rok ciężkiej pracy.

   

 • WYCIECZKA DO SCHRONISKA
  20.06.2018

  Dnia 19.06.2018 r.uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anny Jaworskiej - Sienkiewicz wybrali sie z kolejną wizytą do schroniska na Tatarach. Samorząd uczniowski zorganizował zbiórke karmy, kocy i innych akcesoriów potrzebnych psiakom, które zostały przekazane na ręce pracowników schroniska.

 • UKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA
  20.06.2018

  Dnia 19 czerwca odbyło się zakończenie roku w Małym Przedszkolu. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, były różne zabawy. Pod koniec pan dyrektor. Rafał Ziółkowski wraz z wychowawcą wręczyli dyplomy i książki

 • WYCIECZKA DO TEATRU LALEK
  11.06.2018

              W dniu 11 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 0, I i II wyjechali do teatru lalek w Olsztynie. Obejrzeli spektakl pt. ,,Pan Lampo”. Akcja przedstawienia rozgrywała się w domczysku. Jego głównym bohaterem był mężczyzna w kapeluszu z licznymi światełkami – pan Lampo oraz inni mieszkańcy domczyska, którzy byli lekko ,,szurnięci”. Wielu mocnych wrażeń dostarczyła postać pani Straszyńskiej, która za wszelką cenę chciała straszyć dzieci. Z kolei pan Dosłowny nieco rozbawił młodą publiczność np. tym, że dosłownie rzucał okiem. Pełni wrażeń, posileni zestawem przekąsek wróciliśmy do szkoły. 

 • WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Dnia 14.06.2018r. (czwartek) odbędą się w naszej szkole wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. W wyborach wezmą udział uczniowie klas I-VII. Pieczę nad wyborami sprawować będą przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod okiem pani Anny Jaworskiej-Sienkiewicz. Wybory są tajne.

  Ogłoszenie wyników odbędzie się tego samego dnia do godz 14.

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  W ramach kampanii „ Cała  Polska Czyta  Dzieciom”  w  Miejsko – Gminnej Bibliotece Filia w Napiwodzie obyło się spotkanie uczniów  klas O – III.

  Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania do czytelnictwa u dzieci i zainteresowanie książką. Do wspólnego czytania dzieciom włączyli się nauczyciele oraz bibliotekarze. Zostały przeczytane książki z literatury dziecięcej baśnie  H.CH Andersena oraz wiersze J. Brzechwy. Dzieci z uwagą wysłuchały przeczytanych wierszy oraz baśni następnie odpowiadały napytania związane z treścią bajki.

   

   

 • EDUKACJA DLA ZDROWIA
  05.06.2018

  14 marca 2018 roku, dyrektor szkoły pan Rafał Ziółkowski wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców panią Alicja Olszowy, uczestniczyli w wojewódzkiej konferencji "Edukacja dla Zdrowia". Spotkanie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.
  http://www.ko.olsztyn.pl/2018/03/15/edukacja-dla-zdrowia/

 • NORDIC WALKING
  05.06.2018

  15 marca 2018 roku, uczniowie klasy 7, wybrali się z nauczycielem do Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nordic_walking
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Napiwodzko-Ramucka

 • KONKURS EKOLOGICZNY
  05.06.2018

  Dnia 30 maja w Szkole Podstawowej w Łynie odbył się VI Gminny Konkurs Ekologiczny, którego celem było zainteresowanie problematyką ochrony środowiska oraz wdrażanie do świadomego kreowania własnego, przyjaznego środowisku zdrowego stylu życia. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w składzie : z klasy III- Magdalena Rykaczewska i Tomasz Rytkowski , z klas V- VI Weronika Kondras oraz Brian Olszowy. Obie drużyny zajęły trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych, a uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
  Gratulujemy uczniom i nauczycielom pani Małgorzacie Wółkiewicz i i pani Annie Dąbek.

 • WYCIECZKA "ŚLADAMI HISTORII"

  W dniach 28-29 maja uczestniczyliśmy w wycieczce śladami historii i początku państwa polskiego. Podróż rozpoczęliśmy zwiedzaniem Poznania. Uczestniczyliśmy w warsztatach pieczenia słynnych świętomarcińskich rogali. Każdy mógł spróbować jak smakują oraz samodzielnie je wykonać.  Pomimo wielu atrakcji,  nasza uwagę przyciągały liczne fontanny, w których mogliśmy się trochę schłodzić. Drugiego dnia udaliśmy się do Gniezna, gdzie obejrzeliśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie , przedstawiające historię życia św. Wojciecha oraz zwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne.  W Biskupinie przenieśliśmy się w epokę kamienia, brązu oraz średniowiecza. Uczestnicząc w lekcji   na żywo na temat historii pieniądza,  mieliśmy możliwość wybicia własnej monety.

           W rocznicę stulecia odzyskania niepodległości warto było poznać miejsca, które dały początek państwu polskiemu.

 • DZIEN MAMY I TATY W ZERÓWCE
  27.05.2018

  Droga mamo, drogi tatku
  mamy dla Was dziś po kwiatku.
  Dla Was dzisiaj te występy,
  choć nam trema depcze pięty.

   

  W dniau 26/.06.2018r. uczniowie klasy zerowej pod opeiką pani Marzeny Pychewicz zorganizowali dla swoich mam i tatusiów występy i słodki poczęstunek z okazji ich święta. W przygotowania włączyli sie równiez rodzice dzieci piekąc przepyszne ciasta i przynosząc smakołyki.

 • OGRÓD SZKOLNY
  27.05.2018

  Założenie szkolnego ogrodu dydaktycznego na posesji naszej szkoły na finiszu. Jeszcze tylko trochę pracy, funduszy oraz trochę czasu na wykiełkowanie nasion trawy i ogród będzie cudny. Nasi uczniowie będą mogli uczyć się botaniki, geologii i meteorologii nie tylko z podręczników.

  Dzięki pracy rąk oraz dzięki hojności wielu osób: uczniów, rodziców, dyrektora, nauczycieli i pracowników obsługi nasz ogród wygląda teraz tak: (zdjęcia).

 • KONKURS WIEDZY O ZAMKACH GOTYCKICH

  W dniu dzisiejszym (22 maja 2018r) odbył się Konkurs Wiedzy o Zamkach Gotyckich. Jury w składzie: Hubert Domański - kierownik Archiwum Państwowego w Olsztynie oddział w Nidzicy, Kinga Chmielinska – historyk ZSZiO w Nidzicy, Józef Kotwicki - członek Zarządu Stowarzyszenia Polskie Zamki Gotyckie wyłoniło troje zwycięzców. I miejsce zajął Konrad Sękowski ze Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Napiwodzie. Nauczycielem przygotowującym zwyciezcę jest pani Grazyna Czerwonka.Laureaci pierwszego i drugiego miejsca jadą na etap centralny 7 czerwca do Malborka.
  Gratulujemy zwycięzcom oraz nauczycielom przygotowującym KONKURS WIEDZY O ZAMKACH GOTYCKICH - Obrazek 1

 • SZKOLNY OGRÓD DYDAKTYCZNY
  14.05.2018

  Prace przy założeniu szkolnego ogrodu dydaktycznego trwają. Dyrektor i nauczyciele bardzo dziękują rodzicom i uczniom za ciężkie prace takie jak: przekopywanie ogrodu, wywożenie nieczystości, przywożenie ziemi, sadzenie kwiatów, układanie płyt na ścieżce, układanie kompozycji eksponującej różne rodzaje skał, zakupy oraz przeznaczenie własnych środków finansowych na te zakupy.

 • DZIECI-POECI

  Uczniowie klasy II mają talent poetycki. Maja Grudzińska i Dominik Olszowy ułożyli takie wiersze o maju:

   

  DZIECI-POECI - Obrazek 1   DZIECI-POECI - Obrazek 2

 • Warsztaty Edukacji polisensorycznej
  11.05.2018

        11 maja w ramach działań szkolnej świetlicy p. Karolina Bołkun i p. Karolina Zielińska przeprowadziły dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej warsztaty  Edukacji polisensorycznej wg Doroty Dziamskiej. Podczas zajęć uczniowie w grupach uczestniczyli w kinezjologicznej zabawie dydaktycznej „Krowa”. W realizacji poszczególnych etapów zabawy uczniowie ćwiczyli koncentrację, grafomotorykę, współpracę w grupie a także rozwijali swoją wyobraźnię.

strona: