• KONKURS BIBLIJNY

  11 stycznia uczniowie naszej szkoły Barbucha Wiktoraia ,Aleksander Kampa oraz Mateusz Bladowski uczestniczyli w eliminacjach szkolnych Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego ,którego tematem przewodnim była księga Wyjścia.Celem Konkursu Biblijnego jest  ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury. Życzymy naszym uczniom powodzenia w dalszym etapie.

 • 09.01.2018

  ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W LICYTACJI PODCZAS "DYSKOTEKI SZKOLNEJ NA 102" PODCZAS KTÓREJ MOŻNA BĘDZIE NABYĆ PIĘKNĄ BIZUTERIĘ ORAZ GRATKĘ DOA KIBICA.

 • 08 stycznia klasa II przedstawiła wszystkim klasom naszej szkoły inscenizację pt. ,,Proszę państwa, oto Rok". Uczniowie pod bacznym okiem pani Mirosławy Szczęsnej pokazali swoje talenty artystyczne, a co za tym idzie sprawili dużo radości nauczycielom, kolegom i koleżankom oraz pracownikom szkoły.
   

 • KARNAWAŁ 2018

 • 04.01.2018

  ,Oto, co możesz wylosować na loterii fantowej podczas zabawy szkolnej, na którą serdecznie zapraszamy 12 stycznia 2017 r. od 17.00 do 22.00."

 • DZIŚ PO RAZ KOLEJNY NASZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI, PORZEZ OPIEKUNA PANIĄ ANIĘ, PRZEKAZAŁ ZEBRANE PLASTIKOWE NAKRĘTKI CHOREJ   KOLEŻANCE. ZBIÓRKA CIESZY SIĘ W NASZEJ SZKOLE OGROMNYM POWODZENIEM. CIESZYMY SIE, ŻE CHOĆ W TAKI SPOSÓB MOŻEMY PRZYCZYNIĆ SIE DO UDZIELENIA POMOCY CHORYM I POTRZEBUJĄCYM:)

 • „Wśród nocnej ciszy…”

  „Wśród nocnej ciszy…”

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale i dzieci. Jasełka w  wykonaniu  uczniów  naszej szkoły wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed całą społecznością szkolną. Korytarz zdobiła piękna dekoracja. Domy mieszkańców Betlejem, rozgwieżdżone niebo, choinki i na środku stojąca szopka. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były wątkami współczesnymi oraz kolędami. Gra małych aktorów  była  pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła. Inscenizację Jasełek przygotowały : p. Żaneta Lalak i p. Karolina Bołkun, a stół łakociami i owocami zastawił pan Roman Szymański.

   
 • 21.12.2017r.  – miał być to kolejny dzień szkoły…jednak około godziny 8.35 naszą szkołę oraz uczące się w niej dzieci z klas 0-III odwiedził……. Święty Mikołaj. Na początku dzieci obejrzały nadesłany specjalnie do nich film od świętego Mikołaja, na którym byli wszyscy uczniowie, budynek szkolny, a nawet nauczyciele:) Po przekazaniu informacji dzieciom przez Mikołaja,  otrzymały one prezenty wręczone przez jego pomocnika.

 • 20.12.2017

  Z czym kojarza się n am Święta....z Mikołajem, choinką i...smacznym jedzeniem. Uczniowie klas VI oraz VII podczas lekcji języka angielskiego poznawali Brytyjskie tradycje oraz smaki potraw serwowanych na Boże Narodzenie. Nie mogłąo zabraknąć również naszych pysznych, Polskich specjałów.Uczniowie sami przygotowali potrawy, a następnie przedstawili je klasie. Po zakończonych prezentacjach wszyscy zasiedli do degustacji:)

 • Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym juz VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim, który odbedzie się dnia 23.02.2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła w Napiwodzie.

  Zapraszamy uczniów wszystkich szkół powiatowych wraz z opiekunami. W konkursie mogą wziąc udział uczniowie klas I-IV oraz V-VII.

  Opiekę nad konkursem sprawują panie: Anna Jaworska-Sienkiewicz, Marzena Pychewicz oraz Małgorzata Wółkiewicz.

 • SAMORZĄD UCZNIOWSKI ŻYCZY WESOŁYCH ŚWIĄT

  Szanowny Panie Dyrektorze, Drodzy Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Uczniowie oraz Rodzice:
  Życzymy spokojnych, prawdziwie radosnych, magicznych Świąt Bożego Narodzenia,
  pełnych uśmiechu, ciepła i wdzięczności, za to co mamy i czego doświadczamy.
  Życzymy dużo dobroci i życzliwości, uśmiechu na twarzy i radości z każdego nadchodzącego dnia, wiary w to co przed nami, odwagi by wyrażać siebie w każdej sytuacji. Niech te radosne Święta Bożego Narodzenia, niosą ze sobą dużo ciepła i zrozumienia. Niech będzie to czas, który nas rozpromieni, napełni optymizmem i pozwoli odetchnąć od zgiełku codzienności dzieląc swe serce
  i chwile między bliskich i przyjaciół. A także by nadchodzący Nowy Rok dał szansę na zrealizowanie planów osobistych i zawodowych.

  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem: panią Anią

 • DNIA 25.12.2017R. ZERÓWKOWICZE WRAZ Z PANIĄ MARZENĄ PYCHEWICZ UDALI SIE DO BIBLIOTEKI W NAPIWODZIE. TYM RAZEM WIZYTA NIE MIAŁA CHARAKTERU WYŁĄCZNIE CZYTELNICZEGO.DZIECI TWORZYŁY ŚWIĄTECZNE OZDOBY.KREATYWNOŚCI MOŻEMY IM POZAZDROŚCIĆ!!

 • Dnia  14.12.2017r. nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wraz z bibliotekarzem
  Filii Bibliotecznej w Napiwodzie, zorganizowały konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III.  Każdy wychowawca otrzymał  Regulamin, który został przedstawiony na październikowym spotkaniu z rodzicami.
  Do konkursu zostali wytypowani chętni uczniowie którzy pod kierunkiem nauczyciela wychowawcy i przy wsparciu rodzica zostali przygotowani do uczestnictwa w Szkolnym Konkursie Recytatorskim dla kl. I-III „Wiersze i wierszyki z humorem”. Celem konkursu było:
  -  nawiązanie współpracy między placówkami,
  -  integracja dzieci,
  -  popularyzowanie poezji dziecięcej ,
  -  zainteresowanie dzieci poezją,
  -  rozwijanie zdolności recytatorskich,
  -  wyrabianie odwagi i śmiałości,
  -  zachęcanie do występów na scenie z użyciem mikrofonu,
  -  prezentacja umiejętności artystycznych dzieci.

  Do konkursu zgłosiło się 11 uczestników. Jury w składzie:

  1.p. Małgorzata Wółkiewicz – pedagog

  2.p.Rafał Ziółkowski- dyrektor szkoły
  3. Patrycja Malikowska- ucz. kl. VII – Samorząd Uczniowski wyłoniło laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:
  Kl. I
  1.Kornelia Pepłowska
  2.Norbert Zemanek
  3.Kamil Czerwonka
  Wyróżnienie-Maja Majewska
  Kl. II
  1.Zofia Gonciarz
  2.Aleksandra Michalina Drządzewska
  3.Adam Gmyz
  Wyróżnienie-Zuzanna Bieniek
  Kl. III

  1.Magdalena Rykaczewska
  2.Seweryn Byller
  3.Tomasz Rytkowski
  Powołana komisja dokonała oceny wg następujących kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój). Wybrani przez uczestników poeci to: Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Maria Konopnicka, Lucyna Krzemieniecka. Uczestnicy recytowali wiersze: Na wyspach Bergamutach, Skarżypyta, Żuk, Leń, Na straganie, Kwoka, Kotek, Okulary, Stefek Burczymucha, Kłopoty Burka z podwórka. 
  Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe sponsorowane przez obie placówki. Dyplomy otrzymali również opiekunowie laureatów.

  Podczas spotkania towarzyszyła bardzo miła atmosfera.

                                                                                                                                    Organizatorzy:
  Krystyna Sarbiewska-Jabłońska – nauczyciel bibliotekarz
  Katarzyna Brzozowska – bibliotekarz

 • Działania wolontariackie rodziców i nauczycieli - akcja, dzięki której samotne osoby otrzymają miłą niespodziankę.

 • 9 grudnia 2017 r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w warsztatach rękodzielnictwa, podczas których, wykonali ozdoby świąteczne i ustroili szkolną choinkę.

 • W ramach nauki języka mniejszości narodowej - język niemiecki, uczniowie klasy V wykonali piękne, kolorowe kalendarze adwentowe.

 • POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KULTURZE NIEMIEC "Habt Spass am Deutschlernen!"
  Nasi uczniowie z klasy VII pod kierunkiem pani Małgorzaty Bielskiej zdobyła II miejsce wśród Szkół Podstawowych - Gratulujemy. Naszą Szkołę reprezentowali: Marta Malkiewicz, Kinga Gmyz, Mateusz Kucharski i Wiktor Sulewski.

 • Dnia 5 grudnia 2017r. do Małego Przedszkola zawitał długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj.Radościom z otrzytmanych prezentów nie było końca. dzieci tańczyły, spiewały i mówiły piekne wierszyki.

 • KONKURS RECYTATORSKI

  28 listopada 2017 r. w klasie III odbył się konkurs recytatorski „Wiersze i wierszyki z humorem”. W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobny upominek. Troje dzieci: Magdalena Rykaczewska, Tomasz Rytkowski i Seweryn Byller otrzymali wyróżnienia. Uczniowie ci zaprezentują przygotowane przez siebie utwory 14 grudnia 2017 r. w  bibliotece w Napiwodzie.

  Konkurs klasowy zorganizowała i przeprowadziła Anna Dąbek.

 • 01grudnia 2017 r. uczniowie kl. 0-V pojechali do olsztyńskiego teatru lalek.

  W teatrze obejrzeli przedstawienie znanej, przepięknej francuskiej baśni ludowej pt. ,,Piękna i Bestia”. Baśń oraz postać Bestii ze świecącymi oczami wzbudzała strach, ale jednocześnie uczyła prawdziwej miłości. I jak to w każdej baśni bywa, dobro zwyciężyło, a zło zostało ukarane.

  Wycieczkę zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.

strona: