• 22.06.2018

  Dnia 22 czerwca 2018r. odbyło sie w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Część artystyczną przygotowały panie Małgozrata Wółkiewicz i Hanna Trochimowicz wraz z klasami VI i IV oraz 0. Wszyscy z radosnych nastrojach odebrali świadectwa oraz nagrody za cały rok ciężkiej pracy.

   

 • 20.06.2018

  Dnia 19.06.2018 r.uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anny Jaworskiej - Sienkiewicz wybrali sie z kolejną wizytą do schroniska na Tatarach. Samorząd uczniowski zorganizował zbiórke karmy, kocy i innych akcesoriów potrzebnych psiakom, które zostały przekazane na ręce pracowników schroniska.

 • 20.06.2018

  Dnia 19 czerwca odbyło się zakończenie roku w Małym Przedszkolu. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, były różne zabawy. Pod koniec pan dyrektor. Rafał Ziółkowski wraz z wychowawcą wręczyli dyplomy i książki

 • 11.06.2018

              W dniu 11 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 0, I i II wyjechali do teatru lalek w Olsztynie. Obejrzeli spektakl pt. ,,Pan Lampo”. Akcja przedstawienia rozgrywała się w domczysku. Jego głównym bohaterem był mężczyzna w kapeluszu z licznymi światełkami – pan Lampo oraz inni mieszkańcy domczyska, którzy byli lekko ,,szurnięci”. Wielu mocnych wrażeń dostarczyła postać pani Straszyńskiej, która za wszelką cenę chciała straszyć dzieci. Z kolei pan Dosłowny nieco rozbawił młodą publiczność np. tym, że dosłownie rzucał okiem. Pełni wrażeń, posileni zestawem przekąsek wróciliśmy do szkoły. 

 • WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Dnia 14.06.2018r. (czwartek) odbędą się w naszej szkole wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. W wyborach wezmą udział uczniowie klas I-VII. Pieczę nad wyborami sprawować będą przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod okiem pani Anny Jaworskiej-Sienkiewicz. Wybory są tajne.

  Ogłoszenie wyników odbędzie się tego samego dnia do godz 14.

 • W ramach kampanii „ Cała  Polska Czyta  Dzieciom”  w  Miejsko – Gminnej Bibliotece Filia w Napiwodzie obyło się spotkanie uczniów  klas O – III.

  Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania do czytelnictwa u dzieci i zainteresowanie książką. Do wspólnego czytania dzieciom włączyli się nauczyciele oraz bibliotekarze. Zostały przeczytane książki z literatury dziecięcej baśnie  H.CH Andersena oraz wiersze J. Brzechwy. Dzieci z uwagą wysłuchały przeczytanych wierszy oraz baśni następnie odpowiadały napytania związane z treścią bajki.

   

   

 • 05.06.2018

  14 marca 2018 roku, dyrektor szkoły pan Rafał Ziółkowski wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców panią Alicja Olszowy, uczestniczyli w wojewódzkiej konferencji "Edukacja dla Zdrowia". Spotkanie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.
  http://www.ko.olsztyn.pl/2018/03/15/edukacja-dla-zdrowia/

 • 05.06.2018

  15 marca 2018 roku, uczniowie klasy 7, wybrali się z nauczycielem do Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nordic_walking
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Napiwodzko-Ramucka

 • 05.06.2018

  Dnia 30 maja w Szkole Podstawowej w Łynie odbył się VI Gminny Konkurs Ekologiczny, którego celem było zainteresowanie problematyką ochrony środowiska oraz wdrażanie do świadomego kreowania własnego, przyjaznego środowisku zdrowego stylu życia. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w składzie : z klasy III- Magdalena Rykaczewska i Tomasz Rytkowski , z klas V- VI Weronika Kondras oraz Brian Olszowy. Obie drużyny zajęły trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych, a uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
  Gratulujemy uczniom i nauczycielom pani Małgorzacie Wółkiewicz i i pani Annie Dąbek.

 • W dniach 28-29 maja uczestniczyliśmy w wycieczce śladami historii i początku państwa polskiego. Podróż rozpoczęliśmy zwiedzaniem Poznania. Uczestniczyliśmy w warsztatach pieczenia słynnych świętomarcińskich rogali. Każdy mógł spróbować jak smakują oraz samodzielnie je wykonać.  Pomimo wielu atrakcji,  nasza uwagę przyciągały liczne fontanny, w których mogliśmy się trochę schłodzić. Drugiego dnia udaliśmy się do Gniezna, gdzie obejrzeliśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie , przedstawiające historię życia św. Wojciecha oraz zwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne.  W Biskupinie przenieśliśmy się w epokę kamienia, brązu oraz średniowiecza. Uczestnicząc w lekcji   na żywo na temat historii pieniądza,  mieliśmy możliwość wybicia własnej monety.

           W rocznicę stulecia odzyskania niepodległości warto było poznać miejsca, które dały początek państwu polskiemu.

 • 27.05.2018

  Droga mamo, drogi tatku
  mamy dla Was dziś po kwiatku.
  Dla Was dzisiaj te występy,
  choć nam trema depcze pięty.

   

  W dniau 26/.06.2018r. uczniowie klasy zerowej pod opeiką pani Marzeny Pychewicz zorganizowali dla swoich mam i tatusiów występy i słodki poczęstunek z okazji ich święta. W przygotowania włączyli sie równiez rodzice dzieci piekąc przepyszne ciasta i przynosząc smakołyki.

 • 27.05.2018

  Założenie szkolnego ogrodu dydaktycznego na posesji naszej szkoły na finiszu. Jeszcze tylko trochę pracy, funduszy oraz trochę czasu na wykiełkowanie nasion trawy i ogród będzie cudny. Nasi uczniowie będą mogli uczyć się botaniki, geologii i meteorologii nie tylko z podręczników.

  Dzięki pracy rąk oraz dzięki hojności wielu osób: uczniów, rodziców, dyrektora, nauczycieli i pracowników obsługi nasz ogród wygląda teraz tak: (zdjęcia).

 • W dniu dzisiejszym (22 maja 2018r) odbył się Konkurs Wiedzy o Zamkach Gotyckich. Jury w składzie: Hubert Domański - kierownik Archiwum Państwowego w Olsztynie oddział w Nidzicy, Kinga Chmielinska – historyk ZSZiO w Nidzicy, Józef Kotwicki - członek Zarządu Stowarzyszenia Polskie Zamki Gotyckie wyłoniło troje zwycięzców. I miejsce zajął Konrad Sękowski ze Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Napiwodzie. Nauczycielem przygotowującym zwyciezcę jest pani Grazyna Czerwonka.Laureaci pierwszego i drugiego miejsca jadą na etap centralny 7 czerwca do Malborka.
  Gratulujemy zwycięzcom oraz nauczycielom przygotowującym KONKURS WIEDZY O ZAMKACH GOTYCKICH - Obrazek 1

 • 14.05.2018

  Prace przy założeniu szkolnego ogrodu dydaktycznego trwają. Dyrektor i nauczyciele bardzo dziękują rodzicom i uczniom za ciężkie prace takie jak: przekopywanie ogrodu, wywożenie nieczystości, przywożenie ziemi, sadzenie kwiatów, układanie płyt na ścieżce, układanie kompozycji eksponującej różne rodzaje skał, zakupy oraz przeznaczenie własnych środków finansowych na te zakupy.

 • DZIECI-POECI

  Uczniowie klasy II mają talent poetycki. Maja Grudzińska i Dominik Olszowy ułożyli takie wiersze o maju:

   

  DZIECI-POECI - Obrazek 1   DZIECI-POECI - Obrazek 2

 • 11.05.2018

        11 maja w ramach działań szkolnej świetlicy p. Karolina Bołkun i p. Karolina Zielińska przeprowadziły dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej warsztaty  Edukacji polisensorycznej wg Doroty Dziamskiej. Podczas zajęć uczniowie w grupach uczestniczyli w kinezjologicznej zabawie dydaktycznej „Krowa”. W realizacji poszczególnych etapów zabawy uczniowie ćwiczyli koncentrację, grafomotorykę, współpracę w grupie a także rozwijali swoją wyobraźnię.

 • 11.05.2018

  Dnia 10.05.2018r. uczniowie klasy III wraz z panią Ania Dabek oraz Anna Jaworską-Sienkiewicz zorganizowały wyjście do biblioteki publicznej w Napiwodzie.  Celem spotkania z panią bibliotekarką było zapoznanie uczniów z zasadami poszanowania ksiażek. Wizytę zwięczył krótki konkurs dotyczący zasad dbania o podręczniki i ksiażki.

 • 11.05.2018

  Lekcje języka angielskiego w naszej szkole to nie tylko podręcznik, ćwiczenia i tablica multimedialna. Nauczyciel wraz z klasą VI zorganizowali lekcję rozwijająca umiejętność mówienia i reagowania o tematyce urodzinowej. Uczniowie wraz z pomocą rodziców przygotowali ciasta, babeczki i przynieśli smakołyki, które były miłym i smacznym dopełnieniem lekcji. Podczas zajęć uczniowie zorganizowali przyjęcie urodzinowe, na którym mówili kiedy i gdzie się urodzili, zadawali pytania rówieśnikom o sposoby spędzania przez nich urodzin. Podczas zajęć nauczyciel pokazał uczniom filmik o tradycjach urodzinowych w UK a następnie wraz z uczniami porównali je z tradycjami w Polsce. Lekcja przebiegła w miłej, sympatycznej i smacznej atmosferze.

strona: