• Zaproszenie

  Serdecznie zapraszamy

  Dyrektora szkoły,

  Grono Pedagogiczne

  oraz rodziców

  na uroczystość

  PASOWANIA NA UCZNIA,

  która odbędzie się

  25.10.2017r. o godz. 9.30

  W Szkole Podstawowej w Napiwodzie.

   

  Uczniowie i wychowawca klasy

 •    

   

  16 października 2017 roku nasza szkoła obchodziła 11. rocznicę nadania jej imienia Jana Pawła II.

   Wszyscy uczniowie podkreślili uroczysty charakter tego dnia, zakładając na siebie galowy strój.

    Obchody Święta Szkoły rozpoczęto mszą świętą celebrowaną w Kościele Najświętszej Marii Panny w Napiwodzie przez księdza Andrzeja Bawirsza. Kolejnym punktem uroczystości było przemówienie dyrektora szkoły – Rafała Ziółkowskiego. Z ust dyrektora padały słowa doceniania pracy uczniów, rodziców oraz załogi, którą kieruje. Dyrektor podkreślił, jak nasza szkoła rozwijała się w ostatnim dziesięcioleciu i jak rozwija się obecnie. Zebrani podczas uroczystości bardzo cieszyli się z widoku za oknami – widoku szybko rosnących murów sali gimnastycznej.

  Potem swoje zdolności zaprezentowali uczniowie klasy II. Podczas przedstawienia pt. ,,Lekcja”, przybliżyli sylwetkę papieża Jana Pawła II, gdy był dzieckiem oraz gdy został kapłanem i papieżem. Przypomnieli całej szkole o najważniejszych wartościach i naukach, jakie głosił nasz patron. Końcowym punktem występu artystycznego był wiersz napisany przez Jana Pawła II pt. ,,Dzieci” dedykowany uczniom naszej szkoły. Recytowała go Alicja Olszowa – przewodnicząca Rady Rodziców przy dźwiękach ulubionej pieśni patrona wykonanej na gitarze przez ucznia klasy VI – Konrada Sękowskiego.

              Ten dzień obfitował w upominki, prezenty, kwiaty, które zakupili i przygotowali: dyrektor szkoły, rodzice, Samorząd Uczniowski, uczniowie klas IV-VI, nauczyciel-katecheta.

              Przed rozejściem się do domów, uczniowie pod opieką wychowawców obejrzeli film pt. ,,Historia papieża Polaka” oraz kolorowali obrazki przedstawiające życie i działalność Jana Pawła II.

              Dyrektor oraz nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości dziękują wszystkim za przybycie oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Święta Szkoły. Dziękujemy.

   

   

 • 17.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017.

 • W dniu dzisiejszym,, 29.09.2017r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem pani Anny Jaworskiej-Sienkiewicz, zorganizował upominki oraz złożył życzenia całej męskiej spoołecznoiści naszej szkoły. Uczniowie oraz nauczyciele otrzymali upominki prosto z naszych serc.

 •  

  PASOWANIE  NA CZYTELNIKA

  Dnia 28.09.2017r. uczniowie klasy I wraz wychowawcą Panią Żanetą  Lalak uczestniczyli
  w uroczystej lekcji , która odbyła się w bibliotece szkolnej.
  Temat lekcji: Świat bajek, baśni i wierszy - pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.
  Zaproszeni przez nauczyciela bibliotekarza uczniowie klasy I, chętnie wykonywali zadania i tym samym zasłużyli na wejście do braci czytelniczej.

  My, uczniowie pierwszej klasy.
  Uroczyście przyrzekamy.
  Że będziemy książki kochać.
  Krzywdy zrobić im nie damy.

  I wskazówek i rad książek.
  Będziemy słuchać z uwagą.
  Obowiązki czytelnika.
  Traktować z wielka powagą!
  PRZYRZEKAMY!

  Na pamiątkę naszego spotkania, nowi czytelnicy otrzymali  DYPLOM  PASOWANIA NA CZYTELNIKA , zakładki do książki i lizaki. Zostały też wykonane pamiątkowe zdjęcia.

  Życzę wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie książek i zapraszam do korzystania z biblioteki szkolnej. Będziecie tu zawsze mile widziani.
                                                                                       Krystyna Sarbiewska-Jabłońska
                                                                                              - nauczyciel bibliotekarz


   

 • PAMIĘTAMY!!!!!

 • 15 września 2017 r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Napiwodzie włączyli się do akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce!”. Z tej okazji na górnym korytarzu wykonana została gazetka ścienna z informacjami dotyczącymi akcji oraz plakatem. Po drugiej godzinie lekcyjnej odbył się krótki apel. Uczniowie klasy trzeciej przypomnieli wszystkim zasady segregacji śmieci oraz korzyści wynikające z poddania ich recyklingowi. Zwrócili także uwagę na odpady niebezpieczne. W godzinach popołudniowych ok. 60% dzieci naszej szkoły, pod kierunkiem wychowawców, uczestniczyło w sprzątaniu poboczy ulic Napiwody oraz poboczy leśnych dróg. Po pracy wszyscy mogli się posilić ciepłą kiełbaską.

  Organizatorzy akcji: Rafał Ziółkowski, Anna Dąbek i Roman Szymański serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w działania na rzecz środowiska.

 • DOWOZY I ODWOZY DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W NAPIWODZIE

   

  AUTOBUS CUW – KIWROWCA W.GRĘDA

  AUTOBUS PKS MŁAWA

  TRASA DOWOZU

  TRASA DOWOZU

  NATAĆ WIELKA – 7:05

  WAŁY – 7:05

  JABŁONKA – 7:10

  ZIMNA WODA – 7:10

  WIKNO – 7:15

  MOCZYSKO 7:15

  NAPIWODA – 7:25

  KOLONIA NAPIWODA – 7:25

   

  NAPIWODA -  7:30

   

  TRASA ODWOZU

  I KURS

  AUTOBUS CUW

  RAZEM 2 TRASY

  NAPIWODA - 13:15

  II  KURS

  NAPIWODA - 15:45

 • PAMIĘTAMY!!!!!

 • 4 wrzesnia 2017 r. - rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie

  • Msza Święta - godzina 8.30
  • Po Mszy odbędzie się apel rozpoczynający nowy rok szkolny 2017/2018

   

   

 • 19.06.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii INTEGRACJA.

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  Dzis, dnia 7.06.2017r. uczniowie naszej szkoły wzieli udział w akcji: CAŁA POLSKA CZYTA DZEICIOM. Nasi podopieczni wraz z panią Karoliną Bołkun wybrali sie do biblioteki publicznej w Napiwodzie gdzie zapoznawali się z książkami, zaletami czytami. Wszyscy z wielkim zapałem słuchali czytanych opowieści. Popierajmy akcję codziennego czytania nazym małym pociechom, to rozwija ich wyobraznie, pozwala uczć sie i bawić!!:)

 • KONKURS O ZAMKACH GOTYCKICH

  SUKCES KONRADA

  26 maja 2017 r. na zamku w Nidzicy odbyły się  gminne eliminacje konkursu „Wiedzy o Zamkach Gotyckich". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy piątej – Konrad Sękowski, który zajął drugie miejsce.
   

 • WYCIECZKA DO WARSZAWY

  29 maja 2017 r. uczniowie SP w Napiwodzie wyjechali na wycieczkę do Warszawy. W stolicy odwiedzili mieszkańców ZOO. Najbardziej zaciekawiły je figlujące małpki i bawiące się w wodzie białe niedźwiedzie. Potem pojechali do kina. Dzięki efektom specjalnym (ruchome fotele, woda, dym, wiatr) połączonym z obrazem 3D na własnej skórze odczuli doznania bohaterów filmów. Po zjedzeniu smacznego obiadu udali się w drogę powrotną do domu. Podróż umilali sobie śpiewem znanych i lubianych piosenek.

  Wycieczkę zorganizowała pani Żaneta Lalak i pani Małgorzata Fydrych

 • DZIEŃ MAMY W ZERÓWCE

  Dnia 31.05.2017  dzieci z oddziału przedszkolnego  zaprosiły swoje mamy do przedszkola. Recytowały wiersze śpiewały piosenki . Po występach dzieci wręczyły kwiatki i pudełko na skarby.  Mamy zostały zaproszone na  tort i herbatkę. Poczęstunek był okazją do dzielenia się wrażeniami z uroczystości. Wszystkie mamy były pełne uznania dla swoich pociech.

 • V Gminny Konkurs Ekologiczny

  W dniu 16.maja uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie brali udział w V Gminnym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez SP w Łynie. Naszą szkołę reprezentowała dwójka uczniów przygotowana przez p. Małgorzatę Wółkiewicz – Marta Malkiewicz z klasy VI oraz Brian Olszowy z klasy V, zajmując II miejsce.

 • 3 X PODIUM W MIĘDZYGMINNYM KONKURSIE PIOSENKI ANGIELSKIJ

  Dnia 15.05.2017r. nasze uczennice pod czujnym okiem pani Anny Jaworskiej-Sienkiewicz wzięły udział w Miedzygminnym Konkursie Piosenki Angielskiej organizowanym przez Szkołe Podstawową w Waplewie.  Już po raz kolejny nasze uzdolnione muzycznie i językowo uczennice staneły na podium. W kategorii klas I-III I miejsce zajeła Nadia Nowicka. W kategorrii klas IV-VI Weronika Kondras stanęłan na zaszczytnym I miejscu, a III podium zdobyła Julia Zemanek! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!

strona: