Samorząd Uczniowski

         

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie

Rok szkolny 2018/2019

Opiekun: Anna Jaworska-Sienkiewicz

Przewodnicząca: Wiktoria Barbucha kl. VII

Zastępca przewodniczącego: Julia Zemanek  kl. VII

Skarbnik: Anna Świerska kl. IV

Członkowie: Emilia Marchewka, Weronika Kondras kl. VI

 

 

Regulamin Samorzadu Uczniowskiego

 

ORDYNACJA WYBORCZA SAMORZaDU UCZNIOWSKIEGO SZKOLY PODSTAWOWEJ IM. Jana Pawła II W NAPIWODZIE

 

PLAN PRACY SAMORZaDU UCZNIOWSKIEGO 2017-2018

 

REGULAMIN SZCZESLIWEGO NUMERKA

 

 

Tak zachowujemy się w szkole

 • Korzystamy ze słów: proszę, przepraszam, dziękuję.
 • Nie mówimy brzydkich słów.
 • Nie robimy krzywdy innym.
 • Nie skarżymy.
 • Nie hałasujemy.
 • Nie bawimy się w niebezpieczne zabawy.
 • Nie biegamy.
 • Kulturalnie zachowujemy się podczas posiłków.
 • Uważnie i aktywnie pracujemy na zajęciach.
 • Słuchamy nauczyciela i siebie nawzajem.
 • Nie zabieramy cudzych rzeczy.
 • Uczymy się tolerancji.
 • Przynosimy do szkoły tylko rzeczy potrzebne do nauki.
 • Nie spóźniamy się.

 

 

1. Dnia 14.09.2016r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszj szkole. Przewodniczącą po raz drugi  została Marta Malkiewicz z klasy VI,. Zastępca, Weronika Kondras z klasy IV, a  odpowiedzialna funkcja skarbnika  w tym roku przypadła Brianowi Olszowemu z klasy V. Do  Samorządu opiekun wyznaczył również 2 uczniów:  Patrycję Malikowską oraz Julie Zemanek.:)

 

2. Dnia 30.09.2016r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, pania Ania, zorganizował w naszej szkole Dzien Chhłopaka. Każdy z chłopców, mały i duzy, otrzymał słodki upominek. W każdej klasie dziewczeta wybrały najsympatyczniejszego kolegę, który dodatkowło otrzymał jeszcze jeden prezent. :):)

 

3. Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie. W podziękowaniu za trud włożony w Naszą edukacje, samych radości i sukcesów życzy Samorząd Uczniowski.

 

4. Opiekun SU opracował  nowy regulamin zabawy "Szczęśliwy Numerek", który po przedstawienu na zebraniu SU został jednomyślnie zaopinopwany. Zabawa "Szczęsliwy Numerek" obowiązuje u nas w szkole od 2015/2016 r. i cieszy sie ogromnym powodzeniem i sympatią uczniów.

 

5. W dniu 25-26 11. 2016r. Samorządy Uczniowskie szkoły w Napiwodzie oraz Raczkach wraz z opiekunami:  Anną Jaworską-Sienkiewicz, Kamilem Sienkiewiczem oraz nauczycielami:Marzeną Jeżewską i Damianem Wierzchowskim zorganizowali nockę integracyjną.

Tradycyjnie była super zabawa, ognisko, wspólne przygotowywanie posiłków oraz niezliczona ilośc zabaw i konkursów.Wszyscy uczniowie bawili się doskonale i przez całą noc nie zmrużyli oka. :) co oznaczało, że integracja szkolna powiodła się w 100 %, a zabawa była niezapomniana. Pod koniec roku szkolnego kolejna nocna zabawa 2 szkół:)

 

6. W dniu 16.12.2017r. rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszy portret Swiętego Mikołaja zosragnzowany przez SU i opiekuna w klasach I-II. 3 uczniów otrzymało  miejsca na podium: Anna Świerska, Zofia Gonciarz oraz Seweryn Byler. Zycięzcy otrzymali słodką nagrode. Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzenie słodkością:)Gratulujemy!!

 

7. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem pragną złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenbia zdrowia, szczęścia, pomyslności oraz samych radosnych chwil w nadchodzącym Nowym Roku 2017:)

 

 

8. Dnia 14.02.2017r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem pania Anna Jaworską-Sienkiewicz zorganizowali w naszej szkole Walentynki. Powstała śliczna gazetka ścienna związana z dniem zakochanych. Przez tydzień dzieci mogły wrzucac do skrzynki walentynkowej przygotowane przez siebie lub kupione kartk z życzeniami. Poczta walentynkowa cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród starszych jak i naszych najmłodszych uczniów.:)

9.Dzień 8 marca jest dniem szczególnym, dlatego i SU naszej szkoły postanowił go świętować. Z okazji Dnia kobiet wręczyliśmy wszystkim Paniom oraz dziewczętom naszej szkoły upominki ora zaserwowaliśmy słodki poczęstunek!:)

 

11. Najlepsze życzonka, pięknego w zyciu słonka, smutków małych jak biedronka i szcześcia wielkiego jak smok, a buziaków słodziutkich jak szarlotka z okazji Dnia Dziecka.

 

12. Dnia 8.06.2017r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem odwiedzili schronisko dla zwierzat "Podaj Łapę' na Tatarach. Dokonalismy zbiórki karmy, koców, zabawek dla zwierzaków, które przekazalismy podopiecznym schroniska.

 

 

13. w dniach 19-21.06.2017r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem wział udział w  integracji miedzyszkolnej, Napiwoda, Raczki, Gdańsk (szkoła z oddziałami integracyjnymi). Nasi uczniowie wspaniale zajęli sie gośćmi i bardzo szybko zintegrowali sie z dziećmi z innych szkół. Odwiedzilismy piekne miejsca Nidzicy i okolic takie jak:zamek, Kraine 7 Osobliwości oraz Żródła Rzeki Łyny. Kolejne spotkanie....oczywiście i juz odliczamy dni!!!

 

14. Dnia 12.09.2017r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszj szkole. Przewodniczącą raz   została Patrycja Malikowska z klasy VII,. Zastępca, Hubert Rykowski z klasy V, a  o funkcja skarbnika  roku przypadła Brianowi Olszowemu z klasy VI. Wiktoria Nąc z klasy VII została powołana do SU przez opiekuna i włączona do głównej 3 pzredstawicieli w naszej szkole.

 

15.W dniu dzisiejszym,, 29.09.2017r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem pani Anny Jaworskiej-Sienkiewicz, zorganizował upominki oraz złożył życzenia całej męskiej spoołecznoiści naszej szkoły. Uczniowie oraz nauczyciele otrzymali upominki prosto z naszych serc.

16.

 

 

17.

.

Samorząd uczniowski juz po raz kolejny zorganizował zbiórke plastikowych nakrętek. W przeciągu nie spełna 2 miesięcy udało nam sie zebrać juz taka ilość. Nakrętki zostana przekazane w ramach pomocy chorej koleżance z Nidzicy.

 

Z dnia 01/02 grudnia uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Rączkach organizują nockę integracyjną. Już nie możemy się doczekać ponieważ każda nocka to ogrom super zabawy, pysznego jeszenia, niezapomniane wrażenia oraz nawiązywanie nowych znajomosci i przyjaźni.

 

A tak oto wyglądały chwile swietnej zabawy podczas kolejnej juz nocki integracyjnej zorganizowanej przez SU szkół w Napiwodzie i Raczkach. Serdecznie dziękujemy opiekunom oraz uczniom za wspaniale spędzony czas. W czerwcu kolejne nocne zabawy, tym razem w szkole w Napiwodzie:)

 

 

 

ZDROWYCH, POGODNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2018 ŻYCZY WSZYSTKIM SAMORZAD UCZNIOWSKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W NAPIWODZIE WRAZ Z OPIEKUNEM:)

 

DZIŚ PO RAZ KOLEJNY NASZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI, PORZEZ OPIEKUNA PANIĄ ANIĘ, PRZEKAZAŁ ZEBRANE PLASTIKOWE NAKRĘTKI CHOREJ   KOLEŻANCE. ZBIÓRKA CIESZY SIĘ W NASZEJ SZKOLE OGROMNYM POWODZENIEM. CIESZYMY SIE, ŻE CHOĆ W TAKI SPOSÓB MOZEMY PRZYCZYNIĆ SIE DO UDZIELENIA POMOCY CHORYM I POTRZEBUJĄCYM:)

 

DZIŚ PO RAZ KOLEJNY ZAWIEŹLISMY  WORKI Z NAKRĘTKAMI DLA CHOREK KOLEŻANKI. MAMY NADZIEJĘ, ZE NASZA ZBIÓRKA PRZYCZYNI SIĘ CHOĆ TROCHĘ DO POPRAWY JEJ STANU ZDROWIA:) TRZYMAMY KCIÓKI. A I RZECZ JASNA, ZBIERAMY I POMAGAM,Y DALEJ:):):)

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIACKĄ. ZACZYNAMY ZBIÓRKE PLUSZAKÓW I ZABAWEK DLA DZIECI Z UBOGICH RODZIN W NASZEJ GMINIE.

KOLEJNA AKCJA JAKĄ PROWADZIMY TO ZBIÓRKA KARMY, KOCY, AKCESORIÓW NIEZBĘDNYCH PSIAKOM POSZUKUJĄCYM DOMU. NASZA KOLEJNĄ WIZYTĘ   W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT NA TATARACH PLANUJEMY W CZERWCU 2018 R.

OD ŚRODY W NASZEJ SZKOLE TRWA KAMPANIA WYBORCZA. CZWORO UCZNIÓW STARA SIĘ O POPARCIE, ABY MÓC STARTOWAĆ W WYBORACH DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W NIDZICY.

DNIA 14.06.2018R. ODBĘDĄ SIĘ WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2018/2019.WYBORY PRZEPROWADZONE BĘDĄ W KLASACH I-VII. NAD PZREBIEGIEM WYBORÓW CZUWAĆ BĘDĄ. WYBORY  PRZEDSTAWICIELE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO POD OKIEM PANI ANI JAWORSKIEJ-SIENKIEWICZ. WYBORY SĄ TAJNE. WYNIKI OGŁOSZONE ZOSTANA TEGO SAMEGO DNIA.

WE CZWARTEK 16.06.2018R. ODBYŁY SIĘ WYBORY NA OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2018/2019.W GŁOSOWANIU WZIĘŁO UDZIAŁ 70 UCZNIÓW. PIECZĘ NAD SAMORZĄDEM UCZNIOWSKIM BĘDZIE SPRAWOWAŁA JAK DO TEJ PORY PANI ANNA JAWORSKA - SIENKIEWICZ, KTÓRA WYBRANA ZOSTAŁA WIĘKSZOŚCIĄ GŁOSÓW. II MIEJSCE NA LIŚCIE ZAJĄŁ PAN ROMAN SZYMAŃSKI. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019:)

 

 

   

DNIA 19.06.2018R. UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WYBRALI SIE Z WIZYTĄ DO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT NA TATARACH W GMINIE NIDZICA. SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZORGANIZOWAŁ AKCJĘ ZBIÓRKI KARMY I AKCESORIÓW NIEZBĘDNYCH PSIAKOM, KTÓRE NASTĘPNIE PRZEKAZANE ZOSTAŁY NA RĘCE PRACOWNIKÓW SCHRONISKA.

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

1. Dnia 11.09.2018r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nowy skład SU tworzą: Wiktoria Barbucha, Julia Zemanek, Anna Świerska. pomoca służą im wybrani członkowie - Weronika Kondras oraz Emilia Marchewka jak również trójki klasowe klas ze Szkoły Podstawowej w Napiwodzie. Opiekę nad pracą SU pełni od 4 lat pani Ania Jaworska-Sienkiewicz.:)

2. Juz po raz kolejny SU zorganizował akcje "Nakrętka". Mamy nadzieję, że ten rok szkolny będzie tak owocny w zbiórkę nakrętek jak poprzedni oraz wrzesień 2018r.:)

NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA CHŁPAKA

SKŁADA

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

WRAZ Z OPIEKUNEM

3. Dnia 28.09.2018r. Samorząd Uczniowski wraz z pani Ania Jaworską Sienkiewicz zorganizowali w naszej szkole Dzień chłopaka. Wszyscy chłopcy otrzymali od przedstawicieli SU słodki upominek oraz najserdeczniejsze życzenia z okazji swojego święta!

 

4. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ ŻYCZY SAMORZĄDUCZNIOWSKI WRAZ Z OPIEKUNEM!!!!!

5.W PAŻDZIERNIKU, JUŻ PO RAZ KOLEJNY, RUSZYŁA W NASZEJ SZKOLE AKCJA "PACZKA DLA ZWIERZACZKA".ZEBRANĄ KARMĘ ORAZ AKCESORIA PRZEKAŻEMY DLA SCHRONISKA DLA PSÓW "PODAJ ŁAPĘ" NA TATARACH.ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, RODZICÓW ORAZ NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO NASZEJ AKCJI:)

6. SAMORZĄD UCZNIOWSKI WRAZ Z OPIEKUNEM PANIĄ  ANIĄ ORAZ PANIAMI ŻANETĄ LALAK ORAZ GRAŻYNĄ CZERWONKĄ ZAPTASZAJĄ NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWA, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ JUŻ 29.11.2018R. W NASZEJ SZKOLE.SUPER ZABAWA GWARANTOWANA, ZABAWY, KONKUSRY, TANCE PRZY  ULUBIONEJ MUZYCE NASZYCH UCZNIÓW. SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH , W STROJACH KARNAWAŁOWYCH LUB BALOWYCH:):)

 

7. W DNIU DZISIEJSZYM, 20.11.2018R. OPIEKUN  SAMORZĄDU PANI ANNA JAWORSKA-SIENKIEWICZ ORAZ DYREKTOR SZKOŁY ZORGANIZOWALI  DLA UCZNIÓW KONKURSY ZWIAZANE Z OBCHODAMI DNIA PRAW DZIECKA.

 

 

8. W dniu 7/8 grudnia 2018r. Opiekunowie Samorządów Uczniowskich Szkoły Podstawowej w Napiwodzie oraz Rączkach z pomoca pani Katarzyny Kampy, zorganizowali kolejną nockę integracyjną dla uczniów. Szaleństwa, zabawa, konkursy oraz gry w kosza i piłke nożną trwały do białego rana. Ucznoiowie choć zmęczeni, wrócili do domów z uśmiechem na ustach. :)

Dnia 17.12.2018 do naszej szkoły zawitała słodka niespodzianka. Opiekun SU, pami Anna Jaworska- Sienkiewicz, zorganizowała dla uczniów warsztaty robienia czekolady. Uczniowie mieli szansę dowiedzieć się ciekawostek o powstawaniu czekolady oraz wykonać własnoręcznie czekoladowe choinki. Najbardziej wytwali smakosze czekolady na koniec zajęć otrzymali słodką niespodzianke, mogli zajadać się pyszna czekoladą oraz dekoracjami. Uśmiechom i zabawie nie było końca.


Już po raz kolejny Samorzad Uczniowski wraz z opiekunem panią Anią zebrał  worki nakrętek po napojach. Tym razem zbieramy i pomagamy choremu koledze. Serdeczne podziękowania dla pana Krzysztofa Łasiewickiego, który zobowiazał się zabrac nakrętki z naszej szkoły i przekazać na wspólną zbiórkę z Liceum Ogólnokształcącym w Nidzicy.