Samorząd Uczniowski

         

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie

Rok szkolny 2017/2018

Opiekun: Anna Jaworska-Sienkiewicz

Przewodnicząca: Patrycja Malikowska kl. VII

Zastępca przewodniczącego: Hubert Rykowski  kl. V

Skarbnik: Brian Olszowy kl. VI

 

 

Regulamin Samorzadu Uczniowskiego

 

ORDYNACJA WYBORCZA SAMORZaDU UCZNIOWSKIEGO SZKOLY PODSTAWOWEJ IM. Jana Pawła II W NAPIWODZIE

 

PLAN PRACY SAMORZaDU UCZNIOWSKIEGO 2017-2018

 

REGULAMIN SZCZESLIWEGO NUMERKA

 

 

Tak zachowujemy się w szkole

 • Korzystamy ze słów: proszę, przepraszam, dziękuję.
 • Nie mówimy brzydkich słów.
 • Nie robimy krzywdy innym.
 • Nie skarżymy.
 • Nie hałasujemy.
 • Nie bawimy się w niebezpieczne zabawy.
 • Nie biegamy.
 • Kulturalnie zachowujemy się podczas posiłków.
 • Uważnie i aktywnie pracujemy na zajęciach.
 • Słuchamy nauczyciela i siebie nawzajem.
 • Nie zabieramy cudzych rzeczy.
 • Uczymy się tolerancji.
 • Przynosimy do szkoły tylko rzeczy potrzebne do nauki.
 • Nie spóźniamy się.

 

 

1. Dnia 14.09.2016r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszj szkole. Przewodniczącą po raz drugi  została Marta Malkiewicz z klasy VI,. Zastępca, Weronika Kondras z klasy IV, a  odpowiedzialna funkcja skarbnika  w tym roku przypadła Brianowi Olszowemu z klasy V. Do  Samorządu opiekun wyznaczył również 2 uczniów:  Patrycję Malikowską oraz Julie Zemanek.:)

 

2. Dnia 30.09.2016r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, pania Ania, zorganizował w naszej szkole Dzien Chhłopaka. Każdy z chłopców, mały i duzy, otrzymał słodki upominek. W każdej klasie dziewczeta wybrały najsympatyczniejszego kolegę, który dodatkowło otrzymał jeszcze jeden prezent. :):)

 

3. Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie. W podziękowaniu za trud włożony w Naszą edukacje, samych radości i sukcesów życzy Samorząd Uczniowski.

 

4. Opiekun SU opracował  nowy regulamin zabawy "Szczęśliwy Numerek", który po przedstawienu na zebraniu SU został jednomyślnie zaopinopwany. Zabawa "Szczęsliwy Numerek" obowiązuje u nas w szkole od 2015/2016 r. i cieszy sie ogromnym powodzeniem i sympatią uczniów.

 

5. W dniu 25-26 11. 2016r. Samorządy Uczniowskie szkoły w Napiwodzie oraz Raczkach wraz z opiekunami:  Anną Jaworską-Sienkiewicz, Kamilem Sienkiewiczem oraz nauczycielami:Marzeną Jeżewską i Damianem Wierzchowskim zorganizowali nockę integracyjną.

Tradycyjnie była super zabawa, ognisko, wspólne przygotowywanie posiłków oraz niezliczona ilośc zabaw i konkursów.Wszyscy uczniowie bawili się doskonale i przez całą noc nie zmrużyli oka. :) co oznaczało, że integracja szkolna powiodła się w 100 %, a zabawa była niezapomniana. Pod koniec roku szkolnego kolejna nocna zabawa 2 szkół:)

 

6. W dniu 16.12.2017r. rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszy portret Swiętego Mikołaja zosragnzowany przez SU i opiekuna w klasach I-II. 3 uczniów otrzymało  miejsca na podium: Anna Świerska, Zofia Gonciarz oraz Seweryn Byler. Zycięzcy otrzymali słodką nagrode. Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzenie słodkością:)Gratulujemy!!

 

7. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem pragną złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenbia zdrowia, szczęścia, pomyslności oraz samych radosnych chwil w nadchodzącym Nowym Roku 2017:)

 

 

8. Dnia 14.02.2017r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem pania Anna Jaworską-Sienkiewicz zorganizowali w naszej szkole Walentynki. Powstała śliczna gazetka ścienna związana z dniem zakochanych. Przez tydzień dzieci mogły wrzucac do skrzynki walentynkowej przygotowane przez siebie lub kupione kartk z życzeniami. Poczta walentynkowa cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród starszych jak i naszych najmłodszych uczniów.:)

9.Dzień 8 marca jest dniem szczególnym, dlatego i SU naszej szkoły postanowił go świętować. Z okazji Dnia kobiet wręczyliśmy wszystkim Paniom oraz dziewczętom naszej szkoły upominki ora zaserwowaliśmy słodki poczęstunek!:)

 

10.

 

 

11. Najlepsze życzonka, pięknego w zyciu słonka, smutków małych jak biedronka i szcześcia wielkiego jak smok, a buziaków słodziutkich jak szarlotka z okazji Dnia Dziecka.

 

12. Dnia 8.06.2017r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem odwiedzili schronisko dla zwierzat "Podaj Łapę' na Tatarach. Dokonalismy zbiórki karmy, koców, zabawek dla zwierzaków, które przekazalismy podopiecznym schroniska.

 

 

13. w dniach 19-21.06.2017r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem wział udział w  integracji miedzyszkolnej, Napiwoda, Raczki, Gdańsk (szkoła z oddziałami integracyjnymi). Nasi uczniowie wspaniale zajęli sie gośćmi i bardzo szybko zintegrowali sie z dziećmi z innych szkół. Odwiedzilismy piekne miejsca Nidzicy i okolic takie jak:zamek, Kraine 7 Osobliwości oraz Żródła Rzeki Łyny. Kolejne spotkanie....oczywiście i juz odliczamy dni!!!

14. Dnia 12.09.2017r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszj szkole. Przewodniczącą raz   została Patrycja Malikowska z klasy VII,. Zastępca, Hubert Rykowski z klasy V, a  o funkcja skarbnika  roku przypadła Brianowi Olszowemu z klasy VI. Wiktoria Nąc z klasy VII została powołana do SU przez opiekuna i włączona do głównej 3 pzredstawicieli w naszej szkole.

15.W dniu dzisiejszym,, 29.09.2017r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem pani Anny Jaworskiej-Sienkiewicz, zorganizował upominki oraz złożył życzenia całej męskiej spoołecznoiści naszej szkoły. Uczniowie oraz nauczyciele otrzymali upominki prosto z naszych serc.

16.

 

17.

.

Samorząd uczniowski juz po raz kolejny zorganizował zbiórke plastikowych nakrętek. W przeciągu nie spełna 2 miesięcy udało nam sie zebrać juz taka ilość. Nakrętki zostana przekazane w ramach pomocy chorej koleżance z Nidzicy.

Z dnia 01/02 grudnia uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Rączkach organizują nockę integracyjną. Już nie możemy się doczekać ponieważ każda nocka to ogrom super zabawy, pysznego jeszenia, niezapomniane wrażenia oraz nawiązywanie nowych znajomosci i przyjaźni.

 

A tak oto wyglądały chwile swietnej zabawy podczas kolejnej juz nocki integracyjnej zorganizowanej przez SU szkół w Napiwodzie i Raczkach. Serdecznie dziękujemy opiekunom oraz uczniom za wspaniale spędzony czas. W czerwcu kolejne nocne zabawy, tym razem w szkole w Napiwodzie:)

 

 

 

ZDROWYCH, POGODNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2018 ŻYCZY WSZYSTKIM SAMORZAD UCZNIOWSKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W NAPIWODZIE WRAZ Z OPIEKUNEM:)

 

DZIŚ PO RAZ KOLEJNY NASZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI, PORZEZ OPIEKUNA PANIĄ ANIĘ, PRZEKAZAŁ ZEBRANE PLASTIKOWE NAKRĘTKI CHOREJ   KOLEŻANCE. ZBIÓRKA CIESZY SIĘ W NASZEJ SZKOLE OGROMNYM POWODZENIEM. CIESZYMY SIE, ŻE CHOĆ W TAKI SPOSÓB MOZEMY PRZYCZYNIĆ SIE DO UDZIELENIA POMOCY CHORYM I POTRZEBUJĄCYM:)