• ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Nasz szkoła, w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” wyposażona została w nowoczesny sprzęt o wartości 30000,00 zł. Sprzęt, który otrzymaliśmy to:

• drukarka 3D wraz z filamentem do drukowania,
      • nowoczesny aparat fotograficzny wraz ze statywem,
      • kamera cyfrowa,
      • mikroporty z akcesoriami
      • mikrofony.
      • stacja lutownicza
      • mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
      • Panel LED
      • Stabilizator
      • Zestaw do kursu Arduino
      • głośniki
      • dron

Klasa IV miała już okazję skorzystać z nowego sprzętu. Wraz z dyrektorem dokonali pierwszego drukowania w drukarce 3D. Uczniowie byli bardzo zainteresowani procesem  powstawania elementów drukowanych w tej nowoczesnej technologii.

Klasa VII i VIII zapoznała się z funkcjami kamery oraz aparatu cyfrowego. Sprzęt będzie wykorzystany do wykonania filmików oraz zdjęć, które posłużą do zmontowania nagrania z życia uczniów naszej szkoły.

ŚWIĄTECZNE DRUKOWANIE W 3D

KLASA VI DRUKUJE W 3D

KLASA VII POZNAWAŁA TAJNIKI DRUKOWANIA  W 3D.

ROK SZKOLNY 2022-2023

KLASA VII UCZY SIĘ FOTOGRAFII

Podczas Dnia Edukacji Narodowej 2022-2023, uczniowie klasy VII uczyli się fotografii oraz nagrywania filmów za pomocą zakupionego sprzętu. Podczas lekcji informatyki pod czujnym okiem nauczyciela przycinali filmiki oraz obrabiali zdjęcia za pomocą odpowiednich programów.

UCZNIOWIE KLASY VI WRAZ Z OIEKUNEM WYKORZYSTUJĄ SPRZĘT ZAKUPIONY W RAMACH PROJEKTU "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI" PODCZAS ZABAW MIKOŁAJKOWYCH

Podczas tegotocznych zabaw z okazji Mikołajek uczniowie oraz organizatorzy wykorzystywali sprzet otrzymany w ramach projektu "Laboratoria przyszłości":

• nowoczesny aparat fotograficzny wraz ze statywem,
      • kamera cyfrowa,
      • mikrofony.

KLASA II POZNAJE DRUKOWANIE W 3D

NAUKA LATANIA DRONEM

Nauka latania dronem wymaga koncentracji, odpowiedzialności i wyobraźni. Początki bywają trudne, ale dzięki koncentracji rozwiniesz umiejętności latania i zwiększysz bezpieczeństwo początkowej i końcowej fazy lotu. Uczniowie klasy VIII zaczęli od poznania budowy i sposobie sterowania dronem. Uczniowie zostali poinformowani, gdzie można latać bezpiecznie a gdzie jest to zakazane jak np. w pobliżu lotnisk, poligonów, w parkach narodowych. Następnie sami zaczęli latać w sali gimnastycznej.

Dron będzie wykorzystany przez uczniów do nagrywania i robienia zdjęć podczas uroczystości szkolnych, imprez sportowych, kulturalnych odbywających się w naszej szkole.

Urządzenie zakupione w ramach inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Laboratorium przyszłości”.

WIELKANOCNE DRUKOWANIE

Uczniowie klas VI i VII pod okiem pani Anny Jaworskiej-Sienkiewicz wydrukowali figurki Wielkanocne. Wszystkie wydruki zostały przekazane na Świąteczny Kiermasz  Wielkanocny zorganizowany  w naszej szkole.

Sprzęt otrzymany w ramach programu Laboratoria Przyszłości jest wykorzystwyany w naszej szkole podczas wielu uroczystości oarz konkursów. Dnia 31.03.2023r uczniowie klasy VI i VII poznawali tajniki fotografii wykonując zdjecia podczas XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Języku angielskim, który odbył się w naszej szkole.

Do robienia zdjęć oraz nagłośnienia imprezy z okazji Dnia Dziecka, który odbył sie w naszej szkole posłużył sprzęt, zakupiony w ramach Programu Rządowego „Laboratoria Przyszłości”

ROK SZKOLNY 2023-2024

Drukowanie może być ciekawe i ekscytujące! Przekonali się o tym uczniowie klasy drugiej, którzy w ramach projektu Laboratoria Przyszłości poznali tajniki drukowania 3d.

Klasa I poznała sposób w jaki drukowane są figurki na "Jarmark Bożonarodzeniowy" w drukarece 3D.

Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości został wykorzystany podczas tegorocznych warsztatów Bożonarodzeniowych zorganizowanych przez nauczyciel naszej szkoły dla rodziców i uczniów.

​​​​​​​

Uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje zainteresowania podczas warsztatów w Krotosferze. Pierwsze kroki z nauką chemii oraz fizyki stawiali podczas zajęć w szkole dzięki sprzętowi jaki pozyskaliśmy z projektu Laboratoria Przyszłości.

Klasa I poznaje tajniki drukowania w 3D. Wydrukowaliśmy figurki wielkanocne, które przeznaczymy na "Jarmark Wielkanocny":)