• Widowisko kulturalno – artystyczne.

  Dnia 15 listopada uczniowie klas 0 – IV i VI wraz z opiekunami: p. Anną Dąbek, p. Małgorzatą Fydrych, p. Żanetą Lalak i p. Mirosławą Szczęsną udali się na wycieczkę do Olsztyna na widowisko  kulturalno – artystyczne.

  Rosyjscy artyści, ze znanej na całym świecie Moskiewskiej Rewii Na Lodzie zaprezentowali oglądającym wspaniały występ oparty na baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”.

  W czasie seansu dzieci odbyły podróż po zachwycającej baśniowej krainie. Na szczególną uwagę zasługują: doskonała i oryginalna warstwa muzyczna, choreografia pełna indywidualnych popisów zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, bogata scenografia , a zwłaszcza wspaniałe kostiumy, dekoracje oraz efekty pirotechniczne. Oglądających zachwycały postaci ze świata baśni: Gerda, Kaj, mieszkańcy Królestwa Snów, rozbójnicy, bałwanek, misie polarne. Każdy artysta prezentował jazdę figurową na wysokim poziomie.

  Widowisko dostarczyło wiele emocji i pozostawiło moc niezapomnianych wrażeń.

 • WARSZTATY ROBIENIA CZEKOLADY

  WARSZTATY ROBIENIA CZEKOLADY

  Dnia 17.12.2018r. o godz.10:45 w naszej szkole odbęda się warsztaty robienia czekolady organizowane przez panią Annę Jaworską-Sienkiewicz wraz z Samorządem Uczniowskim, a przeprowadzone zostaną przez MODRASOVA.Zapraszamy wszystkich uczniow do wzięcia udziału w warsztatach, przewidziana suer pyszna zabawa oraz dużo czekoladowych smakołyków.Zapisy na warsztaty potrwają do dnia 23.11.2018r.

   

 • ZAJĘCIA Z KODOWANIA
  10.11.2018

  Kolejne zajęcia z kodownia w ramach projektu „Poligloci i programiści- przedszkolaki z Nidzicy” .

 • MY NAME IS.........
  10.11.2018

  Zajęcia z języka angielskiego w ramach projektu „Poligloci i programiści- przedszkolaki z Nidzicy” .

 • NAUKA SYMBOLI NARODOWYCH
  10.11.2018

  Nauka symboli narodowych na tablicy interaktywnej. Krasnoludki były zachwycone!!!!!

 • KONKURTS RECYTATORSKI - "POLAK MAŁY"

  7 listopada uczniowie naszej szkoły Dominik Rytkowski i Maja Grudzińska wzięli udział w konkursie recytatorskim „Polak Mały” organizowanym przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Nidzicy z okazji jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dominik Rytkowski otrzymał wyróżnienie za recytację wiersza

  „Jestem Polakiem”. Serdecznie gratulujemy.

 • "Kto ty jesteś? Polak mały
  08.11.2018

  "Kto ty jesteś? Polak mały" - Krasnoludki poznają hymn i symbole Polski

 • SZKOŁA PRZYJAZNA ŚROPDOWISKU
  08.11.2018
  Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty
   

  Na wniosek Kapituły Konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku”, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty przyznał Certyfikaty 30 szkołom i placówkom. Wśród wyróżnionych znalazła się nasza Szkoła. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Napiwodzie Szkoły biorące udział w konkursie integrują społeczność szkolną wokół działań na rzecz środowiska przyrodniczego, a także podejmują liczne inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Zadania, które realizują są motywacją do poszukiwania nowych i ciekawych rozwiązań podnoszących efektywność i atrakcyjność pracy w zakresie ekologii, poszanowania zasobów środowiska i zrównoważonego rozwoju. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie – Rafał Ziółkowski dziękuje koordynatorowi wszystkich działań pani Mirosława Szczęsna, osobom wspierającym: pani Anna Dąbek, pani Żaneta Lalak i pan Roman Szymański, uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi, Radzie Rodziców, dyrektorowi Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego w Napiwodzie – Panu Maciejowi Remuszce za ogromne zaangażowanie, ofiarność i hojność w założeniu szkolnego ogrodu dydaktycznego i wszelkich działań związanych z uzyskaniem Certyfikatu "Szkoła Przyjazna Środowisku". Dzięki Waszemu i Państwa zaangażowaniu w szkolnym ogrodzie znajduje się wystawa różnych skał, kwiatów, drzew, stacja pogodowa, to również działania takie jak wycieczki edukacyjne, konkursy ekologiczne, pikniki, akcje sprzątania świata, Dzień Ziemi.

 • ZAJĘCIA Z KODOWANIA
  06.11.2018

  Zajęcia z kodowania - „Tableciaki”  w ramach projektu „Poligloci i programiści- przedszkolaki z Nidzicy” .

 • Konkurs Pieśni Patriotycznej
  05.11.2018

  Nasz kraj to piękne góry, lasy, morze błękitne, najbliższa okolica, nasza mała Ojczyzna.; to ją kochamy i o niej śpiewamy.
  27 października w nidzickim zamku odbył się XII Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej, którego celem jest popularyzacja walorów artystycznych, wychowawczych pieśni, piosenek partyzanckich, wojskowych, legionowych i innych, utrzymanych w „duchu patriotyzmu". Naszą szkołę w kategorii klas I- IV reprezentował Norbert Zemanek z piosenką „Polska” i Zosia Gonciarz z piosenką „Gdzie jesteście Rudy, Alku, Zośko”. W swojej kategorii nasi uczniowie wyśpiewali II miejsce.

 • AKCJA - Z flagą W tle”.

   AKCJA - Z flagą W tle”.

  „Jeszcze jeden listopad do okna zapukał….|

  W związku z przypadającą 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, przystępujemy do akcji „Z flagą W tle”.  Informujemy, iż każda rodzina ucznia naszej szkoły otrzyma flagę narodową. Zwracamy się z prośbą o zawieszenie jej na budynku mieszkalnym,  wykonanie fotografii oraz przesłanie zdjęcia na adres:  aniutka22@interia.pl

 • WYCIECZKA DO WARSZAWY
  29.10.2018

  Nasi uczniowie w Instytucie Jana Pawła II w Warszawie.

                  25 października 2018 roku  delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie udała się do  Instytutu Papieża Jana Pawła II przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

              Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Świątyni Opatrzności Bożej,

   Panteonu Wielkich Polaków oraz wystaw okolicznościowych o Janie Pawle II.  

              Następnie uczniowie udali się do Instytutu Jana Pawła II, aby uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez panią dr Anetę Buczyńską. Na nich dzieci, z ogromnym zainteresowaniem, obejrzały film „Nieznane życie Jana Pawła II”, w którym bohaterowie przywoływali fascynujące wspomnienia związane z życiem Ojca Świętego.

               Kolejnym elementem spotkania był test z wiedzy o Janie Pawle II.  Uczniowie, którym udało się zdobyć największą liczbę punktów, otrzymali nagrody. Wszystkim towarzyszyły duże emocje.

              Warsztaty  zakończyły się ożywioną dyskusją i  słodkim poczęstunkiem.

               Tym miłym wydarzeniem chcieliśmy uczcić 40 rocznicę wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II –  Patrona naszej szkoły - na Stolicę Piotrową.

 • KRASNOLUDKI POZNAJA ZASAY BEZPIECZEŃSTWA
  28.10.2018

  Bezpieczeństwo naszych wychowanków jest dla nas bardzo ważne, dlatego zaprosiliśmy funkcjonariusza policji. Pan Policjant przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa, którego celem jest kształtowanie prawidłowych zachowań wśród dzieci. Dzieci utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, numery alarmowe oraz jak zachować się w razie zaistniałego niebezpieczeństwa. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

strona: