• 21.03.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii BĄDŹ BEZPIECZNY NA WSI.

 • 21.03.2018

  Jak podaje Wikipedia: Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 21 marca a 22 czerwca (czasami daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później, a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień). Nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice przywitali WIOSNĘ kolorowymi barwami, plakatami, kapeluszami i strojami 1 DZIEŃ WIOSNY - Obrazek 1 Była również obecna MARZANNA symbolizująca zimę, która odeszła. Przed nami WIOSNA - CIESZMY SIĘ I RADUJMY!!!

 • 21.03.2018

  21 marca 2018 roku, w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach „DNIA NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI”. Wszyscy uczniowie tego dnia, podczas zajęć wykorzystywali nowoczesne technologie np.: tablety, tablice multimedialne, laptopy oraz komputery stacjonarne.

 • 19.03.2018

  Starsi pomagają młodszym

              19 marca 2018 r. w ramach wykorzystywania w edukacji nowoczesnych technologii informacyjnych, uczniowie klasy IV pomagali uczniom klasy II w usprawnianiu techniki rachunkowej. Bardzo pomocna okazała się aplikacja ,,Rachunek pamięciowy” zainstalowana na tablety. Dzięki tej współpracy drugoklasiści mogli sprawdzić swoje umiejętności matematyczne w dodawaniu, odejmowaniu, mnożeniu i dzieleniu liczb w zakresie 100. W ramach wdzięczności, młodsi uczyli starszych wykonywać muzykę instrumentalną do utworu ,,Trzy kurki” wykorzystując aplikację ,,Kids Xylophone”.

              Zajęcia zorganizowały: nauczycielka informatyki – Anna Sienkiewicz Jaworska oraz wychowawca klasy II – Mirosława Szczęsna.

 • Dzień nowych technologii w edukacji

  Dnia 21.03.2018r. w naszej szkole odbędzie się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Serdecznie zapraszamy rodziców, opiekunów i wszystkich zainteresowanych na obserwację zajęć, podczas których nauczyciele będą pracowali z uczniami wykorzystując nowe technologie informatyczne. Zajęcia będą prowadzone od godziny 7:40 do 11:20.

 • 11.03.2018

  ARCHIDIECEZJANY KONKURS BIBLIJNY IM. SŁUGI BOŻEGO KARD. AUGUSTA HLONDA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i GIMNAZJALNYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 „Księga Wyjścia”

  9 marca 2018 roku w Zespole Szkolono-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie odbył się finał Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego. Celem Konkursu Biblijnego było ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary, wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystywaniu zdobytej wiedzy oraz promocja osiągnięć uczniów.

  Szkołę Podstawową w Napiwodzie  po raz pierwszy w tym roku reprezentowali:

  1.BladowskiMateusz

  2. Kampa Aleksander

  3. Barbucha Wiktoria

  Uczniowie zostali przygotowani przez p. Bołkun Karolinę. Serdecznie gratulujemy uczniom udziału w konkursie.

   

   

 • Dnia 23.02.2018r. w naszej szkole odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski w języku angielskim. Konkurs ten już od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem co dało się zaobserwować również w tym roku.

  Organizatorki konkursu, Pani Anna Jaworska-Sienkiewicz, Marzena Pychewicz oraz Małgorzata Wółkiewicz starannie przygotowały cała uroczystość. Pani Ania zaprosiła do Jury ekspertów języka angielskiego. Dzieci i młodzież oceniała komisja w składzie: Chuck Franks, Vikki Franks, Jerry Beasley, Gloria Beasley, Abby Beasley oraz Anna Sarbiewska.

  W tym roku na podium znaleźli się:

  W kategorii klas 1-4:

  I mce-  Nadia Nowicka  - Szkoła Podstawowa w Napiwodzie

  II mce – Kornelia Pepłowska - Szkoła Podstawowa w Napiwodzie

  III mce  -  Oliwia Sarbiewska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy

  W kategorii klas 5-7:

  I mce – Zuzanna Pyszko – Szkoła Podstawowa w Łynie

  II mce  - Roksana Głowacka – Szkoła Podstawowa w Rączkach

  III mce – Maja Geszczyńska - Szkoła Podstawowa w Rączkach

   

  Nagrodę publiczności otrzymały:

  Kornelia Pepłowska oraz Maja Geszczyńska

  Wsparcia naszej imprezie udzielili przewodnicząca Rady Rodziców pani Alicja Olszowy, nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi.

  Bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i zapraszamy za rok.

 • 21.02.2018

  21.02.2018r. uczniowie klas 0 – VII naszej szkoły uczestniczyli w „żywej lekcji historii” przenosząc sie zarazem  do czasów średniowiecza. Uczniowie jak i nauczyciele poznali wiele ciekawostek z życia ówczesnych ludzi. Mogli poznać ekwipunek i uzbrojenie rycerza, wojownika i gladiuatora, prawo i podziały społeczne. Dopełnieniem lekcji była możliwość obejrzenia i dotknięcia rekwizytów.

 • 12.02.2018

  Oto zaklinacze deszczu, które uczniowie klasy II wykonywali na zajęciach plastycznych. Potem utworzyli na tych instrumentach akompaniament do piosenki ,,Zima, zima, zima".

 • PIECZEMY GOFRY I WSPOMAGAMY WOŚP

  DNIA 18.01.2018 r. SAMORZĄD UCZNIOWSKI WRAZ Z PCK ZORGANIZOWALI ZBIÓRKĘ NA RZECZ WOŚP. W TEJ AKCJI JAK ZAWSZE POMOGLI NAM NASI WSPANIALI RODZICE, SERDECZNIE DZIEKUJEMY PANIOM - ALICJI OLSZOWEJ ORAZ AGNIESZCE MURAWSKIEJ ZA POSWIĘCONY CZAS ORAZ PYSZNE GOFRY:)

 • 18. 01. 2018 r. klasa II korzystała z zimy w pełni. Wychowawczyni Mirosława Szczęsna dziękuje mamie Dominika - pani Alicji Olszowej za pomoc w czuwaniu nad bezpieczeństwem dzieci.

   

 • KOCHAMY NASZYCH DZIADKÓW I BABCIE

  Dnia 18.01.2018r. dzieci z zerówki wręczyły swoim wspaniałym dziadkom i babciom wykonane przez siebie laurki oraz drobne upominki. Wyrecytowały również prześliczne życzenia, które poruszyły serca obecnych tego dnia w szkole  dziadków i babcie.
  "Dużo czasu wolnego, samych przyjemności, Jak najmniej kłopotów i wiele radości! Nic do naprawiania, dźwigania, trzepania, Tylko miękki fotel i coś do chrupania."

   
 • KOLEJNE WORKI Z NAKRĘTKAMI PRZEKAZANE NA RZECZ CHOREJ KOLEŻANKI

 • WIEEEELKIE PODZIĘKOWANIA!!!

  12 stycznia 2018 r., w piątek wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz cała społeczność Napiwody i okolicznych miejscowości mogła się bawić na zabawie tanecznej zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Napiwodzie. Zabawa zgodnie z jej założeniem była na 102. Udała się dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, którzy chętnie okazali ofiarność i hojność na rzecz naszych uczniów.
       Dyrektor szkoły oraz nauczyciele – organizatorzy składają piękne i wielkie podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia zabawy i pozyskania funduszy na założenie szkolnego ogrodu dydaktycznego. Dziękujemy za dekorację korytarza, przekazanie różnych rzeczy na loterię fantową i licytację, dziękujemy za zakup produktów żywnościowych do kawiarenki, za pieczenie ciast, za pełnienie dyżurów na korytarzach i w szatni, za przygotowanie oraz prowadzenie kawiarni i loterii fantowej, za prowadzenie licytacji, za sprzątanie szkoły.
  Podziękowania składamy również:
  Zespołowi muzyczno-wokalnemu FOXTER,
  Pani Annie Szczepkowskiej – Sklepy jubilerskie ONYX,
  Panu Sławomirowi Orkwiszewskiemu – Firma jubilerska KARAT.

   

   

 • KONKURS BIBLIJNY

  11 stycznia uczniowie naszej szkoły Barbucha Wiktoraia ,Aleksander Kampa oraz Mateusz Bladowski uczestniczyli w eliminacjach szkolnych Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego ,którego tematem przewodnim była księga Wyjścia.Celem Konkursu Biblijnego jest  ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury. Życzymy naszym uczniom powodzenia w dalszym etapie.

strona: