• W dniu dzisiejszym (22 maja 2018r) odbył się Konkurs Wiedzy o Zamkach Gotyckich. Jury w składzie: Hubert Domański - kierownik Archiwum Państwowego w Olsztynie oddział w Nidzicy, Kinga Chmielinska – historyk ZSZiO w Nidzicy, Józef Kotwicki - członek Zarządu Stowarzyszenia Polskie Zamki Gotyckie wyłoniło troje zwycięzców. I miejsce zajął Konrad Sękowski ze Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Napiwodzie. Nauczycielem przygotowującym zwyciezcę jest pani Grazyna Czerwonka.Laureaci pierwszego i drugiego miejsca jadą na etap centralny 7 czerwca do Malborka.
  Gratulujemy zwycięzcom oraz nauczycielom przygotowującym KONKURS WIEDZY O ZAMKACH GOTYCKICH - Obrazek 1

 • 14.05.2018

  Prace przy założeniu szkolnego ogrodu dydaktycznego trwają. Dyrektor i nauczyciele bardzo dziękują rodzicom i uczniom za ciężkie prace takie jak: przekopywanie ogrodu, wywożenie nieczystości, przywożenie ziemi, sadzenie kwiatów, układanie płyt na ścieżce, układanie kompozycji eksponującej różne rodzaje skał, zakupy oraz przeznaczenie własnych środków finansowych na te zakupy.

 • DZIECI-POECI

  Uczniowie klasy II mają talent poetycki. Maja Grudzińska i Dominik Olszowy ułożyli takie wiersze o maju:

   

  DZIECI-POECI - Obrazek 1   DZIECI-POECI - Obrazek 2

 • 11.05.2018

        11 maja w ramach działań szkolnej świetlicy p. Karolina Bołkun i p. Karolina Zielińska przeprowadziły dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej warsztaty  Edukacji polisensorycznej wg Doroty Dziamskiej. Podczas zajęć uczniowie w grupach uczestniczyli w kinezjologicznej zabawie dydaktycznej „Krowa”. W realizacji poszczególnych etapów zabawy uczniowie ćwiczyli koncentrację, grafomotorykę, współpracę w grupie a także rozwijali swoją wyobraźnię.

 • 11.05.2018

  Dnia 10.05.2018r. uczniowie klasy III wraz z panią Ania Dabek oraz Anna Jaworską-Sienkiewicz zorganizowały wyjście do biblioteki publicznej w Napiwodzie.  Celem spotkania z panią bibliotekarką było zapoznanie uczniów z zasadami poszanowania ksiażek. Wizytę zwięczył krótki konkurs dotyczący zasad dbania o podręczniki i ksiażki.

 • 11.05.2018

  Lekcje języka angielskiego w naszej szkole to nie tylko podręcznik, ćwiczenia i tablica multimedialna. Nauczyciel wraz z klasą VI zorganizowali lekcję rozwijająca umiejętność mówienia i reagowania o tematyce urodzinowej. Uczniowie wraz z pomocą rodziców przygotowali ciasta, babeczki i przynieśli smakołyki, które były miłym i smacznym dopełnieniem lekcji. Podczas zajęć uczniowie zorganizowali przyjęcie urodzinowe, na którym mówili kiedy i gdzie się urodzili, zadawali pytania rówieśnikom o sposoby spędzania przez nich urodzin. Podczas zajęć nauczyciel pokazał uczniom filmik o tradycjach urodzinowych w UK a następnie wraz z uczniami porównali je z tradycjami w Polsce. Lekcja przebiegła w miłej, sympatycznej i smacznej atmosferze.

 • 23.04.2018

  21.04.2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Nidzicy odbył sie konkurs Bezpieczeństwa o Ruchu Drogowym. Nasza szkoła zajęła IV miejsce, a reprezentowali ją: Wiktoria Barbucha, Julia Zemanek, Kondad Sękowski oreaz Hubert Rykowski pod czujnym okiem pani Małgorzaty Wółkiewicz.

 • 28 marca 2018 roku odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach gminnych naszą szkołę reprezentowały: Emilia Marchewka i Wiktoria Barbucha. Dziewczynki zaprezentowały swoją wiedzę nt zasad i przepisów przeciwpożarowych, zdobywając pierwsze i drugie miejsce, tym samym uzyskały awans do eliminacji powiatowych.
  11 kwietnia 2018 roku Emilia i Wiktoria zwycięsko zaprezentowały swoja wiedzę w eliminacjach powiatowych zdobywając odpowiednio Emilia I miejsce, Wiktoria II miejsce w kategorii szkół podstawowych.
  Dziewczynki przygotowała pani Hanna Trochimowicz.
  Gratulujemy sukcesów.

 • 29.03.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ.

 • 29.03.2018

  DNIA 22.03.2018R. NASZE UCZENNICE; JULIA ZEMANEK, WERONIKA KONDRAS ORAZ RÓŻA KOWALCZYK WZIĘŁY UDZIAŁ W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI ANGIELSKIEJ ORGANIZOWANYM W NIDZICY. GRATULUJEMY DZIEWCZYNKOM ZAPAŁU, ODWAGI I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW WOKALNYCH.

 • KOCHAMY ZWIERZĘTA - POMAGAMY, NIE JESTESMY OBOJĘTNI

   SAMORZĄD UCZNIOWSKI WRAZ Z PANIĄ ANNA JAWORSKĄ-SIENKIEWICZ ROZPOCZĘLI AKCJĘ POD HASŁEM " KOCHAMY ZWIERZĘTA - POMAGAMY, NIE JESTEŚMY OBOJETNI". AKCJA MA NA CELU  ZBIÓRKĘ KARMY, KOCY, AKCESORIÓW NIEZBĘDNYCH PSIAKOM POSZUKUJĄCYM DOMU. NASZA KOLEJNĄ WIZYTĘ W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT NA TATARACH PLANUJEMY POD KONIEC MARCA 2018R. ZBIÓRKA TRWAĆ BEDZIE DO 28.05.2018R. 

  ZACHĘCAMY WSZYTSTKICH MIŁOSNIKÓW CZWORONOGÓW (I NIE TYLKO) DO WSPARCIA NASZEJ AKCJI:):)

 • WOLONTARIAT SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  SAMORZĄD UCZNIOWSKI ROZPOCZYNA  ZBIÓRKE PLUSZAKÓW I ZABAWEK DLA DZIECI Z UBOGICH RODZIN W NASZEJ GMINIE. W TEN SPOSÓB NASI UCZNIOWIE CHCĄ WESPRZEĆ I WYWOŁAĆ UŚMIECH NA TWARZACH DZIECI, KTÓRYCH DOŚWIADCZYŁ LOS.

  ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO NASZEJ AKCJI. ZBIÓRKĄ TRWAĆ BĘDZIE DO 28.05.2018R. :)

   

 • 26.III.2018 r.  uczniowie naszej szkoły w ramach SKO  przygotowali przedstawienie pt:,,Jaś i Małgosia uczą oszczędzania”. Wcielając się w role bohaterów bajki, przedstawili wszystkim, w jaki sposób drobne oszczędności gromadzić na książeczce SKO, by potem realizować swoje marzenia. Jak to zawsze w bajkach bywa, oprócz Jasia i Małgosi musiała wystąpić Baba Jaga. I pewnie, „zjadłaby” bohaterów, gdyby nie przezorność dzieci. W zamian za uwolnienie, Jaś i Małgosia zaproponowali czarownicy, że nauczą ją oszczędzania. Zaprosili wiedźmę do szkoły, pokazali, jak inni wpłacają pieniądze na książeczkę SKO. Baba Jaga chętnie przyjęła rady uczniów, a nawet zapisała się do Szkolnej Kasy Oszczędności. Otrzymała od nauczycielki książeczkę oszczędnościową i wkrótce zakupiła sobie wymarzoną deskorolkę. Mali artyści  na pewno przekonali wszystkich zgromadzonych, że SKO pozwala spełniać swoje marzenia. Po raz kolejny uczniowie szkoły mieli możliwość nauczenia się oszczędzania, a zarazem mądrego gospodarowania pieniędzmi , co oczywiście zaprocentuje w ich dorosłym życiu.

 • 21.03.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii BĄDŹ BEZPIECZNY NA WSI.

 • 21.03.2018

  Jak podaje Wikipedia: Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 21 marca a 22 czerwca (czasami daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później, a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień). Nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice przywitali WIOSNĘ kolorowymi barwami, plakatami, kapeluszami i strojami 1 DZIEŃ WIOSNY - Obrazek 1 Była również obecna MARZANNA symbolizująca zimę, która odeszła. Przed nami WIOSNA - CIESZMY SIĘ I RADUJMY!!!

 • 21.03.2018

  21 marca 2018 roku, w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach „DNIA NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI”. Wszyscy uczniowie tego dnia, podczas zajęć wykorzystywali nowoczesne technologie np.: tablety, tablice multimedialne, laptopy oraz komputery stacjonarne.

 • 19.03.2018

  Starsi pomagają młodszym

              19 marca 2018 r. w ramach wykorzystywania w edukacji nowoczesnych technologii informacyjnych, uczniowie klasy IV pomagali uczniom klasy II w usprawnianiu techniki rachunkowej. Bardzo pomocna okazała się aplikacja ,,Rachunek pamięciowy” zainstalowana na tablety. Dzięki tej współpracy drugoklasiści mogli sprawdzić swoje umiejętności matematyczne w dodawaniu, odejmowaniu, mnożeniu i dzieleniu liczb w zakresie 100. W ramach wdzięczności, młodsi uczyli starszych wykonywać muzykę instrumentalną do utworu ,,Trzy kurki” wykorzystując aplikację ,,Kids Xylophone”.

              Zajęcia zorganizowały: nauczycielka informatyki – Anna Sienkiewicz Jaworska oraz wychowawca klasy II – Mirosława Szczęsna.

strona: