Historia szkoły

Napiwoda usytuowana jest w północo-wschodniej części gminy, przy trasie Nidzica-Szczytno.

Po raz pierwszy miejscowość ta została wymieniona w 1436 roku jako wieś czynszowa.

Nasza szkoła znajduje się w centralnej części wsi. Tuż przed wojną do czteroklasowej szkoły uczęszczało 191 uczniów, a uczyło tylko 4 nauczycieli.

W roku 1968 oddano do użytku nowy budynek szkolny, w którym zajęcia odbywają się do dziś.

Do roku 2001 funkcjonowała ośmioklasowa  szkoła podstawowa, a po wprowadzeniu reformy oświaty - sześcioklasowa.

Kolejni dyrektorzy naszej szkoły:

Ryszard Bulejak

Antoni Nowakowski

Lucjan Chmielewski

Hanna Jakowicka

Eugenia Romaniuk

Ryszard Homka

Teresa Wiśniewska

Józef Dąbek

Grażyna Czerwonka

Roman Szymański

Rafał Ziółkowski

Dnia 7.10.2016r. obchodzilismy 70-lecie istnienia naszej szkoły. Uroczystości odbyły się w Szkole,

a przybyłym na nia gościom kręciła sie łza w oku gdy patrzyli na zmiany jakie zaszły w ostatnich latach.

PREZENTACJA SP NAPIWODA.