• Lekcja otwarta z języka niemieckiego w klasie VII

• Lekcja otwarta z języka niemieckiego w klasie VII. Celem zajęć było zaprezentowanie nowoczesnych metod i form pracy z dużym naciskiem na komunikację językową. Dzięki temu, uczniowie w sposób ciekawy przyswoili nowe słownictwo związane ze szkołą. Uczniowie bardzo chętnie opowiadali o swoich ulubionych przedmiotach szkolnych i zachęcali tym samym młodszych kolegów i koleżanki do rozwijania swoich pasji. Uczniowie udowodnili, że nauka z różnych przedmiotów może być bardzo ciekawa i inspirująca. Podczas lekcji, uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą i aktywnością, a także autentycznością w komunikacji językowej, co zostało dumnie zauważone przez uczestników.

• TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „OD PRZEDSZKOLA DO OLD BOYA 2024”

• TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „OD PRZEDSZKOLA DO OLD BOYA 2024”

15 czerwca nasi dzielni chłopcy z klas I-III wzięli udział w dobrze obsadzonym turnieju piłki nożnej „Od Przedszkola do OLD BOYA 2024”.

Zawody odbyły się na stadionie miejskim w Nidzicy. W turnieju wystąpiły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 3, z Kozłowa, Śliwka Team i nasza drużyna SP Napiwoda.

Nasi chłopcy rozegrali 6 spotkań, każde po 15 minut, na boisku ze sztuczną nawierzchnią, które otrzymało certyfikat światowej federacji piłki nożnej FIFA Quality PRO.

Mecze przepełniała ambitna gra na zasadach fair play. Chłopcy zostawili na boisku dużo serca, były pierwsze łzy i pierwsze radości ze strzelonych bramek i wygranego meczu.

Gratulujemy organizatorom i dziękujemy za zaproszenie: OLD BOYS Nidzica, Gmina Nidzica, Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nidzicy.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom za wspaniały doping i obecność.

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe medale. Nagrodę fair play otrzymał m.in. Jakub Rama z naszej szkoły.

Skład drużyny:

Nikodem Dytrych, Natan Pepłowski, Wojciech Kucharski, Gracjan Ryszkiewicz, Antoni Grudziński, Szymon Drządzewski, Aleksander Wiśniewski, Jakub Rama, Oskar Kostowski.

Jesteśmy z Was bardzo dumni i gratulujemy wspaniałych występów.

• Sportowe wiadomości

• Sportowe wiadomości.

25 maja w Nidzicy w Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się turniej piłki nożnej dla uczniów szkół z Napiwody, Rączek i Łyny.

Nasi reprezentanci zdobyli I miejsce. Skład drużyny: Alan Domański, Marcel Drządzewski, Wojciech Rodak, Mikołaj Bruździak, Igor Grudziński i Wojciech Ferś.

Królem strzelców turnieju został Igor Grudziński.

Serdecznie gratulujemy drużynie.

3 czerwca w pięknych okolicznościach przyrody odbył się VII Bieg Szlakiem Łyńskich Krajobrazów.

Nasza reprezentacja nie zawiodła i z imprezy przywiozła medale:

Kornelia Pepłowska – I miejsce w kat. klas VII

Zuzia Dytrych – II miejsce w kat. klas VII

Marcel Drządzewski – III miejsce w kat. klas VI.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

• X Gminny Konkurs Ortograficzny Minigżegżółka

• W czwartek 6 czerwca nasi uczniowie reprezentowali szkołę na X Gminnym Konkursie Ortograficznym Minigżegżółka w Szkole Podstawowej nr 3 w Nidzicy. Miło nam poinformować, że nasz uczeń Julian Zembrzuski zajął 1 miejsce w konkursie, a Lena Wiśniewska i Filip Pepłowski otrzymali dyplomy i nagrody za udział. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaproszenie Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy . Do zobaczenia za rok.

• Konkurs Malarski

6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Nidzicy, odbył się I Gminny Konkurs Malarski. Tematem konkursu był jeden z najpopularniejszych motywów w sztuce „Martwa Natura”.

Miło jest nam poinformować, że w kategorii klas I-III Aleksandra Pruchniak z III klasy zdobyła I miejsce , a w kategorii klas IV-VIIII Julia Wiśniewska z klasy VI zdobyła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

Organizatorami konkursu byli: Burmistrz Nidzicy, Centrum Usług Wspólnych i Szkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy.

• Dzień Szkolnego Naukowca

• Nowa galeria Dzień Szkolnego Naukowca została dodana do albumu fotograficznego

29 maja nasza sala gimnastyczna zamieniła się centrum nauki, a to wszystko za sprawą Szkolnego Dnia Naukowca. Celem spotkania była popularyzacja nauki, budzenie zainteresowań, nabywanie umiejętności logicznego myślenia oraz integracja ze środowiskiem lokalnym. Uczniowie mieli do dyspozycji 13 stoisk edukacyjnych. Odwiedzając stanowiska, rozwiązywali różnorodne zadania, gromadząc wiedzę na temat przygotowanych zagadnień : z matematyki, chemii, geografii itp. W tym ważnym dniu wsparli nas lokalni przyjaciele : Nadleśnictwo Nidzica, Sanepid, Ochotnicza Straż Pożarna z Napiwody, Rada Rodziców, pan Karol Kozicki i Grzegorz Zemanek. Po wysiłku intelektualnym przyszła pora na odpoczynek. Dzieci mogły zjeść ciepłe kiełbaski, popcorn, owoce i lody. Szkolny Dzień Naukowca to świetna zabawa połączona z okazją do zdobycia wiedzy.