Krasnoludki nie próżnują, tylko pięknie pracują
- robimy zdrowe soczki,
- robimy zapasy na znimowe czasy,
- CodeWeek,
- teatrzyk i zabawy w bibliotece w Napiwodzie,
- malujemy, rysujemy: nasze jesienne prace plastryczne.
Krasnoludki nie próżnują, tylko pięknie pracują
- robimy zdrowe soczki,
- robimy zapasy na znimowe czasy,
- CodeWeek,
- teatrzyk i zabawy w bibliotece w Napiwodzie,
- malujemy, rysujemy: nasze jesienne prace plastryczne.
„Poznaj Polskę”
28 października 2021r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej w ramach programu „Poznaj Polskę”. Celem wycieczki było uatrakcyjnienie i wzbogacenie procesu edukacyjnego poprzez zorganizowanie wycieczki do miejsc pamięci narodowej. Program ten to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. Nasi uczniowie odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Centrum Naukowe Experyment w Gdyni.
27 października, klasa III przedstawiła swym młodszym kolegom z klasy I i II teatrzyk kukiełkowy pt. ,,Szewczyk Dratewka” oparty na książce Janiny Porazińskiej. Trzecioklasiści samodzielnie wykonali papierowe kukiełki, a Krzyś i Mikołaj byli lalkarzami. Doskonale operowali lalkami, świetnie poradzili sobie z opowiadaniem baśni, z dialogami oraz modulowaniem głosu. Za swoje aktorstwo otrzymali mocne brawa.
PODSUMOWANIE PIEWSZEGO TYGODNIA CODE WEEK 2021
Zajęcia z kodowania w pierwszym tygodniu akcji odbyły się z:
-Oddziałem Przedszkolnym
-Klasą 0
-Klasą II.
Dziękuję za miłą współpracę
Nowa galeria 75-lecie naszj szkoły została dodana do albumu fotograficznego
„Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”
Święto Szkoły to wyjątkowy dzień, niepowtarzalny i urokliwy. Tego dnia cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia Szkoły Podstawowej w Napiwodzie, 15 lecie nadania im. Jana Pawła II oraz Dzień Edukacji Narodowej.
Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Napiwodzie Andrzej Bawirsz. Po czym uczniowie i nauczyciele złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie udali się do budynku szkoły gdzie odbyła się uroczysta akademia.
W akademii uczestniczyli: Starosta nidzicki pan Marcin Paliński, burmistrz Nidzicy pan Jacek Kosmala, pan Leszek Pepłowski wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nidzicy, pani Joanna Dobroń dyrektor Centrum Usług Wspólnych, wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie pan Piotr Raźniewski, pani Alicja Olszowa przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły, pani Patrycja Kawałko dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nidzicy, pan Artur Pacuszka dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Nidzicy, pan Piotr Kościjańczuk wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy, pani Barbara Biedrzycka-Falba po. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy, pani Marzenna Pstrągowska dyrektor Szkoły Podstawowej w Łynie, pan Marek Skwarski dyrektor Szkoły Podstawowej w Rączka, pani Dorota Kierzkowska dyrektor Przedszkola nr 4 w Nidzicy, pani Hanna Osowska dyrektor Przedszkola nr 2 w Nidzicy, pan Janusz Kwiatek dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nidzicy, pan Pawła Bukowski dyrektor Nidzickiego Ośrodka Kultury, pan Marcin Pszczółkowski przewodniczący ZNP w Nidzicy, pani Katarzyna Brzozowska biblioteka w Napiwodzie filia MGBP, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz pracownicy emerytowani.
W pierwszej części spotkania, którą poprowadzili nasi wspaniali rodzice: pani Alicja Olszowa i pan Leszek Pepłowski. Dyrektor Szkoły pan Rafał Ziółkowski powitał zebranych i wygłosił przemówienie, w którym podziękował wszystkim poprzednim dyrektorom szkoły oraz nauczycielom i pracownikom emerytowanym za osiągnięcia i poświęcenie na rzecz Szkoły w Napiwodzie, za utrzymywanie szkoły na wysokim poziomie intelektualnym i moralnym. Podziękował również burmistrzowi, dyrektor CUW w Nidzicy, Radnym Rady Miejskiej, obecnym nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom za pomoc i zaangażowanie bez których osiągnięcia i zmiany zachodzące w szkole byłyby niemożliwe. Przedstawił również postać naszego patrona, wskazując Jana Pawła II jako autorytet , punkt odniesienia w ich działaniach. Cytował, że „Jan Paweł II jest w naszych oczach najwybitniejszą postacią. Doniosłość jego dzieła w krzewieniu idei pokoju, pojednania i miłości między ludźmi, narodami i religiami, doceniana jest przez cały świat. Dla Polaków powodem do dumy jest to, że tak wybitną postać wydał nasz naród i ziemia, na której mieszkamy”.
Na zakończenie wygłosił krótkie przesłanie „życzę zaproszonym gościom, absolwentom, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i emerytom aby w Waszych sercach zawsze brzmiały słowa wpisane w Sztandar Naszej Szkoły – Człowieka trzeba mierzyć miara serca – Jan Paweł II.
Po przemowie dyrektor szkoły wręczył nauczycielom: pani Czerwonka Grażyna, pani Bołkun Karolina, pani Dąbek Anna, pani Fydrych Małgorzata, pani Lalak Żaneta, pani Mirosława Szczęsna, pan Roman Szymański.
W drugiej części akademii, którą podprowadzili uczniowie Nadia Nowicka i Rafał Skibko przenieśliśmy się na Uroczystą Ceremonię wręczenia Oscarów Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Napiwodzie.
Statuetki wręczały postacie z bajek m. in. Supermen, księżniczka Bella, królik Bugs, księżniczka Fiona, Król Maciuś I.
Pamiątkowe Oscary otrzymali: burmistrz Nidzicy pan Jacek Kosmala, pani Joanna Dobroń dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy, dyrektor Szkoły pan Rafał Ziółkowski, Rada Pedagogiczna – wszyscy nauczyciele szkoły, pracownicy administracji i obsługi szkoły, ksiądz Andrzej Bawirsz, Rada Rodziców – przewodnicząca Alicja Olszowa oraz pan Leszek Pepłowski Sołtys Napiwody. Podczas uroczystości oscarowej zostały wręczone pamiątki naszym wspaniałym emerytom.
Nad całością uroczystości szkolnej czuwały panie Hanna Trochimowicz, Małgorzata Wółkiewicz, Marzena Pychewicz, Anna Jaworska-Sienkiewicz i Anna Kamińska.
Dziękujemy wszystkim przybyłym za pamięć i ciepłe słowa skierowane do społeczności szkolnej. Dziękujemy nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie w przeprowadzenie Uroczystości szkolnej.
4 października w bibliotece w Napiwodzie odbyły się warsztaty z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZWIERZĄT. Celem spotkania było podkreślenie idei troski o zwierzęta, szczególnie te najbardziej wrażliwe i zagrożone wyginięciem. Dzieci podczas zajęć poznały ciekawe egzemplarze książek w tej tematyce. Poza tym wykonały prace plastyczne, polegające na odbiciu na kartce dłoni pomalowanej farbami, a następnie „wydobywały” zwierzęta z pozostawionych odcisków. Każdy z uczestników otrzymał dyplom potwierdzający uczestnictwo.
20 października naszą bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola w Napiwodzie. Dzieci zapoznały się z ciekawymi interaktywnymi książkami. Wysłuchały bajki "O Wilku i 7 koźlątkach" w teatrzyku kamishibai a następnie pięknie pokolorowały postacie z bajki. Dziękuję Pani Monice Kozickiej za przyjęcie zaproszenia.
Nowa galeria Hooop Spoort została dodana do albumu fotograficznego
18 października nasi uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach sportowych Hooop Spoort zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nidzicy oraz Fundację Klub Polskiej Lekkiej Atletyki.
Hooop Spoort to projekt edukacyjno-sportowy, którego uczestnikami są dzieci ze szkół podstawowych klas IV-VI . Wiodącym celem projektu jest promocja aktywności ruchowej przy wykorzystaniu form lekkoatletycznych. Zajęcia odbywają się w halach sportowych lub na innych obiektach sportowych.
Wyróżnikiem projektu jest aspekt historyczny przybliżający najwybitniejsze postacie lekkiej atletyki oraz prezentacja materiałów z największych światowych imprez lekkoatletycznych.
Podczas wydarzenia dzieci spotykają się z obecnymi gwiazdami lekkiej atletyki, które podczas warsztatów przedstawiają dzieciom najważniejsze osiągnięcia największych polskich lekkoatletów, jak i własne.
Nasi uczniowie mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia polskich gwiazd sportu. Tego dnia gwiazdami byli:
- Anna Jesień: brązowa medalistka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy na dystansie 400 m. przez płotki i w sztafecie 4x400m.
- Sebastian Chmara: halowy Mistrz Świata i Mistrz Europy w siedmioboju.
- Paweł Januszewski: złoty i brązowy medalista Mistrzostw Europy na dystansie 400 m. przez płotki.
To była wspaniała lekcja wychowania fizycznego w wykonaniu naszych uczniów. Zapraszamy do fotorelacji.
05m17h5g paźdSp7z4ieorncnoi1cka uho 09e:0u2dg1 ·
#Nidzica nadbiegamy... razem z rekordzistką Polski w biegu na 400 m przez płotki - Anią Jesień
18.10.2021 - hala MOSiR w Nidzicy
do zobaczenia
Foto: PAP\EPA\Kerim Okten
#klubpolskiejlekkiejatletyki #gminanidzica
12 października obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Komputera. W klasie drugiej i trzeciej uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną nt. zagrożeń, a następnie po inspirującej burzy mózgów wykonali tematyczne plakaty. W Polsce Dzień Bezpiecznego Komputera obchodzony jest od 2004 roku. Jego honorowym patronem jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Przedsięwzięcie to ma na celu informowanie o zagrożeniach płynących z sieci oraz promować bezpieczeństwo korzystania z komputera i internetu. Z tej okazji w całym kraju odbywają się liczne akcje informacyjne i edukacyjne. Ich celem jest popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.
Jak co roku, pod koniec wakacji wielu rodziców kompletuje wyprawki szkolne dla swoich dzieci. Mimo trwającego w kraju stanu epidemii planuje się, że od września uczniowie wrócą do szkół. Podstawowym szkolnym ekwipunkiem jest plecak, a jego niewłaściwy wybór może niekorzystnie wpłynąć na kształtowanie postawy ciała młodego użytkownika.
Państwowa Inspekcja Sanitarna propaguje zasady dotyczące prawidłowej konstrukcji tornistra, sposobu jego noszenia i właściwego rozmieszczenia ciężaru w plecaku. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego:
. waga plecaka z jego zawartością nie powinna przekraczać 10–15% masy ciała dziecka,
. tornister powinien mieć usztywnioną ścianę przylegającą do pleców,
. ciężar zawartości tornistra powinien być rozłożony symetrycznie,
. cięższe rzeczy należy umieszczać na dnie, a lżejsze wyżej,
. tornister powinien być wyposażony w równe, szerokie szelki,
. długość szelek powinna umożliwić swobodne wkładanie i zdejmowanie zapewniając jednocześnie jak najlepsze przyleganie tornistra do pleców,
. zalecane jest dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej,
. tornister należy nosić na obu ramionach,
. w plecaku umieszczamy wyłącznie niezbędne rzeczy!
Rodzicu – pamiętaj, że masz wpływ na to, co twoje dziecko nosi na plecach:
Ø wybieraj lekkie plecaki,
Ø kupuj cieńsze i lżejsze zeszyty (mniej kartek, miękka oprawa), „chudsze” piórniki bez nadmiernego wyposażenia,
Ø w roku szkolnym systematycznie sprawdzaj zawartość plecaka (kontroluj czy nie ma zbędnych książek, zeszytów, stroju do W-F w dniu, gdy nie ma takich zajęć lub innego niepotrzebnego wyposażenia),
Ø drugie śniadanie umieść w lekkim opakowaniu, unikaj napojów w dużych butelkach,
Ø zamiast wody butelkowej, która dodatkowo obciąża plecak, można dziecku zalecać picie wody wodociągowej – tzw. kranówki, bo spełnia wymagane parametry (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do picia przez ludzi),
Ø sprawdź, czy dyrektor szkoły, do której uczęszcza Twoje dziecko, zapewnił miejscedo przechowywania podręczników i przyborów np. szafki indywidualne uczniów, wydzielone szafki lub półki w klasach/szatniach/innych pomieszczeniach – obowiązek ten wynika z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołachi placówkach (Dz. U. z 2020 r., poz. 1604).
Oprócz prawidłowo dobranego, spakowanego i użytkowanego tornistra każdemu dziecku należy codziennie zapewnić odpowiednią dawkę ruchu, przede wszystkim na świeżym powietrzu.
Istotną sprawą jest także zorganizowanie prawidłowego stanowiska nauki zarówno w szkole, jak i w domu – zwłaszcza w kontekście sytuacji epidemiologicznej w Polsce i możliwości wprowadzenia nauki hybrydowej bądź zdalnej.
W dobie panującej pandemii, należy również wpajać dzieciom konieczność stosowania siędo zasad higieny dotyczących:
częstego mycia rąk;stosowania ochrony podczas kichania i kaszlu;unikania dotykania twarzy, oczu, nosa i ust,dbania o zachowanie dystansu wobec innych ludzi,unikania wymieniania się przyborami szkolnymi z koleżankami/kolegami.
Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów. Jako, że szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja, uczniowie szkoły mogą skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do elektronicznego dokumentu legitymacyjnego.
Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji. Fotografię do mLegitymacji można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycia głowy.
Fotografia do mLegitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:
Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?
Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji, którą będziesz się identyfikował. Jak widzisz, cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!
Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem:
07 października w zerówce odbyły się warsztaty na temat zdrowego odżywiania pt. „owocowy stragan”. Dzieci własnoręcznie wykonały owocowe szaszłyki.
Określały kształt, kolor, wielkość oraz nazwę owoców . Dzieci tego dnia miały dużo pracy, każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe przekąski owocowe. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły przysmaki. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Przedszkolaki wiedzą już o tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców.
Powered by aSc EduPage