ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019:
- MSZA ŚWIĘTA - GODZINA 9:30
- UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO - GODZINA 10:30 - SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W NAPIWODZIE
ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019:
- MSZA ŚWIĘTA - GODZINA 9:30
- UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO - GODZINA 10:30 - SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W NAPIWODZIE
W dniu 19.06.2018 r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Napiwodzie pod kierunkiem p. Małgorzaty Wółkiewicz - nauczyciela przyrody i geografii, brali udział w grze terenowej „Globtropiciele”. Celem gry było pobudzenie uczestników do refleksji nad globalnym kontekstem ich codziennych wyborów i nawyków. Dzieci miały do rozwiązania kilka zadań wymagających nie tylko wiedzy, ale również kreatywności i sprawności fizycznej.
Jedno z nich dotyczyło sposobów oszczędzania wody, problemów związanych z dostępem do tego bardzo ważnego składnika przyrody. Inne polegało na określeniu, z jakiego kraju pochodzą elementy garderoby oraz odszukaniu tych państw na mapie. Zadania dotyczyły także zagadnień związanych z oszczędzaniem energii i ochroną powietrza.
Zabawa edukacyjna uświadomiła dzieciom, jak wiele jest wokół nas problemów. Jednak dzięki pracy zespołowej uczniowie nie tylko szybko potrafili je zdefiniować, ale również znaleźć sposoby ich rozwiązania.
Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a przeprowadzona została przy współpracy z Towarzystwem Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej i wsparciu finansowemu firmy CEDROB w konkursie „Wspieramy Rozwój”.
Dnia 22 czerwca 2018r. odbyło sie w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Część artystyczną przygotowały panie Małgozrata Wółkiewicz i Hanna Trochimowicz wraz z klasami VI i IV oraz 0. Wszyscy z radosnych nastrojach odebrali świadectwa oraz nagrody za cały rok ciężkiej pracy.
Dnia 19.06.2018 r.uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anny Jaworskiej - Sienkiewicz wybrali sie z kolejną wizytą do schroniska na Tatarach. Samorząd uczniowski zorganizował zbiórke karmy, kocy i innych akcesoriów potrzebnych psiakom, które zostały przekazane na ręce pracowników schroniska.
Dnia 19 czerwca odbyło się zakończenie roku w Małym Przedszkolu. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, były różne zabawy. Pod koniec pan dyrektor. Rafał Ziółkowski wraz z wychowawcą wręczyli dyplomy i książki
W dniu 11 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 0, I i II wyjechali do teatru lalek w Olsztynie. Obejrzeli spektakl pt. ,,Pan Lampo”. Akcja przedstawienia rozgrywała się w domczysku. Jego głównym bohaterem był mężczyzna w kapeluszu z licznymi światełkami – pan Lampo oraz inni mieszkańcy domczyska, którzy byli lekko ,,szurnięci”. Wielu mocnych wrażeń dostarczyła postać pani Straszyńskiej, która za wszelką cenę chciała straszyć dzieci. Z kolei pan Dosłowny nieco rozbawił młodą publiczność np. tym, że dosłownie rzucał okiem. Pełni wrażeń, posileni zestawem przekąsek wróciliśmy do szkoły.
Dnia 14.06.2018r. (czwartek) odbędą się w naszej szkole wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. W wyborach wezmą udział uczniowie klas I-VII. Pieczę nad wyborami sprawować będą przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod okiem pani Anny Jaworskiej-Sienkiewicz. Wybory są tajne.
Ogłoszenie wyników odbędzie się tego samego dnia do godz 14.
W ramach kampanii „ Cała Polska Czyta Dzieciom” w Miejsko – Gminnej Bibliotece Filia w Napiwodzie obyło się spotkanie uczniów klas O – III.
Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania do czytelnictwa u dzieci i zainteresowanie książką. Do wspólnego czytania dzieciom włączyli się nauczyciele oraz bibliotekarze. Zostały przeczytane książki z literatury dziecięcej baśnie H.CH Andersena oraz wiersze J. Brzechwy. Dzieci z uwagą wysłuchały przeczytanych wierszy oraz baśni następnie odpowiadały napytania związane z treścią bajki.
14 marca 2018 roku, dyrektor szkoły pan Rafał Ziółkowski wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców panią Alicja Olszowy, uczestniczyli w wojewódzkiej konferencji "Edukacja dla Zdrowia". Spotkanie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.
http://www.ko.olsztyn.pl/2018/03/15/edukacja-dla-zdrowia/
15 marca 2018 roku, uczniowie klasy 7, wybrali się z nauczycielem do Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nordic_walking
https://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Napiwodzko-Ramucka
Dnia 30 maja w Szkole Podstawowej w Łynie odbył się VI Gminny Konkurs Ekologiczny, którego celem było zainteresowanie problematyką ochrony środowiska oraz wdrażanie do świadomego kreowania własnego, przyjaznego środowisku zdrowego stylu życia. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w składzie : z klasy III- Magdalena Rykaczewska i Tomasz Rytkowski , z klas V- VI Weronika Kondras oraz Brian Olszowy. Obie drużyny zajęły trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych, a uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
Gratulujemy uczniom i nauczycielom pani Małgorzacie Wółkiewicz i i pani Annie Dąbek.
W dniach 28-29 maja uczestniczyliśmy w wycieczce śladami historii i początku państwa polskiego. Podróż rozpoczęliśmy zwiedzaniem Poznania. Uczestniczyliśmy w warsztatach pieczenia słynnych świętomarcińskich rogali. Każdy mógł spróbować jak smakują oraz samodzielnie je wykonać. Pomimo wielu atrakcji, nasza uwagę przyciągały liczne fontanny, w których mogliśmy się trochę schłodzić. Drugiego dnia udaliśmy się do Gniezna, gdzie obejrzeliśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie , przedstawiające historię życia św. Wojciecha oraz zwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne. W Biskupinie przenieśliśmy się w epokę kamienia, brązu oraz średniowiecza. Uczestnicząc w lekcji na żywo na temat historii pieniądza, mieliśmy możliwość wybicia własnej monety.
W rocznicę stulecia odzyskania niepodległości warto było poznać miejsca, które dały początek państwu polskiemu.
Droga mamo, drogi tatku
mamy dla Was dziś po kwiatku.
Dla Was dzisiaj te występy,
choć nam trema depcze pięty.
W dniau 26/.06.2018r. uczniowie klasy zerowej pod opeiką pani Marzeny Pychewicz zorganizowali dla swoich mam i tatusiów występy i słodki poczęstunek z okazji ich święta. W przygotowania włączyli sie równiez rodzice dzieci piekąc przepyszne ciasta i przynosząc smakołyki.
Założenie szkolnego ogrodu dydaktycznego na posesji naszej szkoły na finiszu. Jeszcze tylko trochę pracy, funduszy oraz trochę czasu na wykiełkowanie nasion trawy i ogród będzie cudny. Nasi uczniowie będą mogli uczyć się botaniki, geologii i meteorologii nie tylko z podręczników.
Dzięki pracy rąk oraz dzięki hojności wielu osób: uczniów, rodziców, dyrektora, nauczycieli i pracowników obsługi nasz ogród wygląda teraz tak: (zdjęcia).
W dniu dzisiejszym (22 maja 2018r) odbył się Konkurs Wiedzy o Zamkach Gotyckich. Jury w składzie: Hubert Domański - kierownik Archiwum Państwowego w Olsztynie oddział w Nidzicy, Kinga Chmielinska – historyk ZSZiO w Nidzicy, Józef Kotwicki - członek Zarządu Stowarzyszenia Polskie Zamki Gotyckie wyłoniło troje zwycięzców. I miejsce zajął Konrad Sękowski ze Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Napiwodzie. Nauczycielem przygotowującym zwyciezcę jest pani Grazyna Czerwonka.Laureaci pierwszego i drugiego miejsca jadą na etap centralny 7 czerwca do Malborka.
Gratulujemy zwycięzcom oraz nauczycielom przygotowującym
Prace przy założeniu szkolnego ogrodu dydaktycznego trwają. Dyrektor i nauczyciele bardzo dziękują rodzicom i uczniom za ciężkie prace takie jak: przekopywanie ogrodu, wywożenie nieczystości, przywożenie ziemi, sadzenie kwiatów, układanie płyt na ścieżce, układanie kompozycji eksponującej różne rodzaje skał, zakupy oraz przeznaczenie własnych środków finansowych na te zakupy.
Uczniowie klasy II mają talent poetycki. Maja Grudzińska i Dominik Olszowy ułożyli takie wiersze o maju:
11 maja w ramach działań szkolnej świetlicy p. Karolina Bołkun i p. Karolina Zielińska przeprowadziły dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej warsztaty Edukacji polisensorycznej wg Doroty Dziamskiej. Podczas zajęć uczniowie w grupach uczestniczyli w kinezjologicznej zabawie dydaktycznej „Krowa”. W realizacji poszczególnych etapów zabawy uczniowie ćwiczyli koncentrację, grafomotorykę, współpracę w grupie a także rozwijali swoją wyobraźnię.
Dnia 10.05.2018r. uczniowie klasy III wraz z panią Ania Dabek oraz Anna Jaworską-Sienkiewicz zorganizowały wyjście do biblioteki publicznej w Napiwodzie. Celem spotkania z panią bibliotekarką było zapoznanie uczniów z zasadami poszanowania ksiażek. Wizytę zwięczył krótki konkurs dotyczący zasad dbania o podręczniki i ksiażki.
Lekcje języka angielskiego w naszej szkole to nie tylko podręcznik, ćwiczenia i tablica multimedialna. Nauczyciel wraz z klasą VI zorganizowali lekcję rozwijająca umiejętność mówienia i reagowania o tematyce urodzinowej. Uczniowie wraz z pomocą rodziców przygotowali ciasta, babeczki i przynieśli smakołyki, które były miłym i smacznym dopełnieniem lekcji. Podczas zajęć uczniowie zorganizowali przyjęcie urodzinowe, na którym mówili kiedy i gdzie się urodzili, zadawali pytania rówieśnikom o sposoby spędzania przez nich urodzin. Podczas zajęć nauczyciel pokazał uczniom filmik o tradycjach urodzinowych w UK a następnie wraz z uczniami porównali je z tradycjami w Polsce. Lekcja przebiegła w miłej, sympatycznej i smacznej atmosferze.
Powered by aSc EduPage