
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
- 2W dniu dzisiejszym, w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głośne czytanie jest najlepszą inwestycją w przyszłość naszych dzieci, dlatego uczniowie klas 1-3 wysłuchali bajki pt. "Złota Gęś", którą przeczytał nam gość specjalny Pan Burmistrz Jacek Kosmala. Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas.
Jacek Kosmala - Burmistrz Nidzicy
„Dbamy o zdrowie” w zeróweczce
- 1
22 września w ramach realizacji tematyki zajęć „Dbamy o zdrowie”, Zeróweczkę odwiedziła pielęgniarka Pani Grażyna. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie i higienę. Dziękujemy za cenną lekcję.
Dzień Przedszkolaka w Oddziale Przedszkolnym
- 3
Cudowny Dzień Przedszkolaka w Oddziale Przedszkolnym
Serdecznie dziękujemy pani Honoracie i Marzenie za przygotowanie wspaniałych zabaw i atrakcji oraz rodzicom i opiekunom za pomoc w organizacji.
"Lokalny patriota".
W roku szkolnym 2023/24 w klasach 1-3 realizowana jest innowacja pedagogiczna "Lokalny patriota". Patriotyzm lokalny to przywiązanie i miłość do tzw. małej ojczyzny, czyli miejsca urodzenia lub zamieszkania. Chcemy, aby nasi uczniowie poznali historię i walory swojej gminy. Przed nami wiele ciekawych spotkań i wycieczek. W dniu dzisiejszym dzieci otrzymały "Dziennik lokalnego patrioty", stworzony na potrzeby innowacji. Ruszamy odkrywać naszą wspaniałą krainę !
Międzynarodowy Dzień Kropki pod hasłem "Mam talent i kropka!".
- 9
15 września obchodziliśmy w klasach 1-3 Międzynarodowy Dzień Kropki pod hasłem "Mam talent i kropka!". Zorganizowaliśmy Galę Talentów, gdzie każdy mógł zaprezentować swoją pasję. Był taniec, śpiew, żonglerki piłką, hula hop, malarstwo, gimnastyka i wiele innych. Gratulujemy wszystkim występów i już dziś zapraszamy za rok na Galę bo każdy uczeń w naszej szkole ma talent!
Dzień Kropki w oddziale przedszkolnym.
- 5
Wizyta pana dzielnicowego w Oddziale Przedszkolnym
- 2
3 września Oddział Przedszkolny odwiedził pan dzielnicowy Krzysztof Florek
Przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych i obejrzały radiowóz policyjny.
Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi za cenną wiedzę.
Zajęcia z programowania dla naszych dzieci. 😀
Zajęcia z programowania dla naszych dzieci.
- Lubisz komputery i gry?
- Lubisz programować i tworzyć filmy, animacje?
To, te zajęcia są dla Ciebie.
Więcej informacji pod nr telefonu na zdjęciu.
Zapraszamy
Startujemy z zajęciami sportowymi dla dzieci. 👏
Startujemy z zajęciami sportowymi dla dzieci.
Organizujemy zajęcia z piłki nożnej i tańca.
Pierwsze zajęcia juz dziś.
Środa - godz. 14.00 Piłka nożna
Środa - godz. 15.30 Taniec
Zajęcia są bezpłatne
Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły.
Kampania - Przytul się do drzewa
- 14Klasy 1-3 wzięły udział w kampanii Przytul się do drzewa, organizowanej przez Strażników Lasów.
Edukacyjna Sieć Antysmogowa
- Nasza szkoła bierze udział w projekcie Edukacyjna Sieć Antysmogowa, partnerem w projekcie jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badwaczy w Warszawie.Wspólnie realizujemy projekt badawczy, służący zwiększeniu świadomości uczniów, ich rodziców, jak również nauczycieli w zakresie szeroko rozumianej ekologii, przede wszystkim w zakresie problematyki jakości powietrza.
Narodowe Czytanie
- 1
Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją, aby uczniowie spotkali się z najważniejszymi pozycjami literatury polskiej. "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej to lektura 12. odsłony Narodowego Czytania. Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu. Dziękujemy p. Romanowi Szymańskiemu za odczytanie fragmentu lektury. Organizator - Żaneta Lalak
Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania powieści Małgorzaty Manelskiej " Tam, gdzie bzy sięgają nieba
9 września odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania powieści Małgorzaty Manelskiej " Tam, gdzie bzy sięgają nieba" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Nidzicy. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, popularyzowanie czytelnictwa. Naszą szkołę reprezentowała Maja Grudzińska, uczennica klasy 8, która zajęła III miejsce. Gratulujemy! Opiekun Żaneta Lalak
Wyścig kolarski w Napiwodzie. Zapraszamy 😀
Inauguracja roku szkolnego 2023/2024
- 8
Drodzy uczniowie!
Życzę Wam, aby ten rok szkolny rozwijał Wasze zdolności i budował Waszą pewnośc siebie. Ważne jest to, abyście w murach naszej szkoły odkrywali własne talenty i mocne strony, aby nauka sprawiała Wam przyjemność. Z całego serca życze Wam wszystkiego najlepszego i powodzenia!
Drodzy rodzice!
Mamy wspólny cel - jak najlepszą przyszłość Waszych dzieci. Razem możemy ten cel osiągnąć. My nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi jesteśmy tu dla nich i jesteśmy gotowi Was wspierać w wychowaniu Waszych pociech i rozwiązywaniu ich problemów.
Drodzy nauczyciele!
Życzę Wam radości i sukcesów w wykonywanej pracy i w życiu osobistym. Bądźcie dla uczniów autoryutetem, źródłem wiedzy i wsparciem.
Dla jednych to początek nowej drogi, dla drugich - kończący się pewien piękny etap w życiu zawodowym.
Na zasłużona emeryturę przechodzi wieloletni nauczyciel naszej szkoły - pani Mirosława Szczęsna. Z tego miejsca pani Mirce dziękujemy za wszystko, za mądrość, dobre serce, zaangażowanie. Dziękujemy za Twoją wieloletnią pracę. Przez lata wykazywałaś się wyjatkową wiedzą, cierpliwością i zaangażowaniem w nauczanie. Przez cały ten czas, Twoje lekcje zawsze były pełne pasji i energii a Twoje wskazówki i rady pozwoliły nam rozwinąć nasze umiejętności i wiedzę. Życzymy Ci zdrowia i szczęścia.
Autobus szkolny.
Rozkład jazdy autobusu szkolnego od dnia 4 września 2023r.
Natać Wielka - 6.25
Jabłonka - 6.30
Wały - 6.55
Zimna Woda - 7.00
Napiwoda Kolonia - 7.10
Napiwoda - 7.15
1 września -pamiętamy.
1 września 1939r. - PAMIĘTAMY
1 września 1939 roku Niemcy hitlerowskie napadły na Polskę, rozpoczynając II wojnę światową. O godzinie 4.35 zbombardowały Wieluń, atak ten nastąpił na kilka minut przed ostrzałem polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte przez niemiecki pancernik Schleswig-Holstein. Polska załoga pod dowództwem mjr. Henryka Sucharskiego i kpt. Franciszka Dąbrowskiego broniła placówki przez siedem dni odpierając natarcie z morza, ziemi i powietrza. Wojska niemieckie przekroczyły na całej długości granice Rzeczypospolitej. Natarcie wspierały naloty bombowe na polskie miasta, węzły kolejowe i fabryki.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Kochani uczniowie
Cudowni rodzice
Już 4 września widzimy się w naszej wspaniałej szkole, czekamy na Was
Rozpoczęcie roku szkolnego:
8.00 Msza Święta
9.00 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Serdecznie zapraszamy
W małej szkole - WIELKIE rzeczy!
W małej szkole - WIELKIE rzeczy!
Możesz się do Nas zapisać.
Zapisy do wszystkich klas trwają.
Zapraszamy do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie.
Moje dziecko idzie do szkoły
SZANOWNI RODZICE;
Wiele różnych przedmiotów wypełniających tornister staje się niekiedy górą nie do przeniesienia. Pamiętajmy o tym, że nadmiernie obciążone plecaki szkolne mogą bardzo negatywnie wpływać na zdrowie dzieci.
Przeciążone plecaki, obok braku aktywności fizycznej, są jedną z przyczyn występowania u dzieci i młodzieży wad postawy. Zbyt ciężki tornister może wywołać bóle pleców, zaburzyć prawidłowy rozwój kręgosłupa i doprowadzić do jego skrzywienia. Duże ciężary noszone przez dzieci przyczyniają się również do zmniejszenia pojemności płuc.
Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego:
- waga tornistra nie powinna przekraczać 10–15% masy ciała,
- powinien mieć usztywnioną ściankę przylegającą do pleców,
- jego ciężar powinien być rozłożony symetrycznie,
- cięższe przedmioty powinny być umieszczone na dnie, a lżejsze wyżej,
- plecak powinien mieć równe, szerokie szelki,
- długość szelek powinna umożliwić swobodne wkładanie i zdejmowanie tornistra, jednocześnie zapewniając jak najlepsze przyleganie tornistra do pleców,
- zalecane jest dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej,
- plecak należy nosić na obu ramionach,
- wskazane jest, by rodzice kontrolowali zawartość tornistra, aby zapobiec zabieraniu przez uczniów zbędnych rzeczy.
Kupując tornister, warto zwrócić uwagę na jego masywność. Niektóre są bowiem bardzo ciężkie i nawet bez żadnej zawartości stanowią duże obciążenie dla dziecka. Co jeszcze możemy zrobić? Uczyć dzieci racjonalnego pakowania plecaka, usuwania z niego rzeczy niepotrzebnych. Kupować zeszyty w cienkich oprawkach i w miarę możliwości zamieniać grube zeszyty na cienkie. Proponować dziecku, by zabierało do szkoły napoje i żywność w lekkich opakowaniach. Pamiętajmy także, że istotne dla kształtowania właściwej sylwetki jest zapewnienie dziecku odpowiedniego, ze względu na pozycję ciała, stanowiska pracy w szkole i w domu, a także zachęcanie go do aktywności fizycznej.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nidzicy
mgr Beata Rapacka
Archiwum Aktualności