• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2022

• Nowa galeria ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2022 została dodana do albumu fotograficznego

22 kwietnia 2022 r. nasza szkoła uroczyście obchodziła Światowy Dzień Ziemi.  O tym ważnym święcie przypominała wszystkim gazetka ścienna na górnym korytarzu. Na terenie naszej placówki zostały umieszczone plakaty o tematyce ekologicznej, np. rośliny i zwierzęta chronione, parki narodowe, ekologiczne zakupy, segregacja odpadów. Szkoła została również udekorowana tablicą  “Cuda natury", zawierającą zdjęcia pięknych zakątków najbliższej okolicy, wykonane przez naszych uczniów. W czasie przerw wszyscy mogli słuchać piosenek o cudownej Ziemi.

Po trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel z udziałem zaproszonego gościa,  leśniczego Nadleśnictwa Jedwabno – pani Marii Piskur. W czasie apelu, uczniowie klas I-III, zaprezentowali utwory muzyczne poświęcone ekologii. Uczennica kl. VIII- Nadia Nowicka  przeczytała zredagowany przez siebie, poruszający  list do Ziemi, a Igor Grudziński przeprowadził wywiad z zaproszonym gościem. Pani leśniczy przekazała ciekawe informacje na temat naszego najbliższego środowiska leśnego i pochwaliła zebranych za właściwą postawę proekologiczną. Na zakończenie apelu społeczność szkolna podziękowała dyrektorowi szkoły – panu Rafałowi Ziółkowskiemu za podejmowanie wielu inicjatyw na rzecz ochrony środowiska. Do podziękowań dołączyła drzewko modrzewia. Po apelu wszyscy wyruszyli do sprzątania śmieci.

Na pamiątkę Światowego Dnia Ziemi każdy uczeń i każdy pracownik naszej szkoły otrzymał sadzonkę sosny, świerka, trzmieliny lub kaliny, aby posadzić ją na terenie swojej posesji. Sadzonki zostały pozyskane dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Jedwabno i zaangażowaniu leśniczego -  Pana Bogdana Skolmowskiego.

Uroczystość Dnia Ziemi została przygotowana przez nauczycieli: A. Dąbek, A. Kamińską, M. Fydrych, Ż. Lalak, M. Szczęsną i R. Szymańskiego. Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w obchodach tego święta.

• Dzieci z klas: IV, V, VI, VII i VIII drukowały w 3D pod czujnym okiem pani Anny Jaworskiej -Sienkiewicz. Dokonywano kalibracji drukarki oraz wybierano rózene wzory druków. Jak widac, uczniowie byli bardzo zadowoleni z możliwości zdobycia nowych umiejętności:)

• Święto Chrztu Polski

• Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości.

• Ahoj, przygodo!

• W oddziale przedszkolnym dzieci wyruszyły w morską wędrówkę.

Ahoj, przygodo!

Poznajemy pocztę Neptuna i puszczamy statki

• Wspieramy naszych kolegów i koleżanki z Ukrainy.

• Do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie uczęszcza 19 uchodźców z Ukrainy. To bardzo pogodne, radosne i pracowite dzieci. Szybko zaaklimatyzowały się w swoich klasach i szkole. Nasi uczniowie z życzliwością i sympatią wspierają ich w codziennej nauce, zabawach czy wspólnych imprezach. Uczniowie Ci, dodatkowo uczasię języka polskiego w dwóch grupach, co umożliwia im skuteczną i poprawną komunikację z rówiesnikami z Polski.

Dzięki sponsorom i darczyńcom udało nam się wyposażyć uczniów z Ukrainy w niezbędne pomoce m.in. zeszyty, bloki, farby, długopisy, ołówki, kredki, nożyczki, temperówki, kleje, linijki, piórniki. W szczególności dziękujemy Dominikowi Ziółkowskiemu za wsparcie i możliwość zakupu niezbędnych artykułów szkolnych.

Monitorujemy sytuacje materialną u naszych ukraińskich rodzin i wspieramy ich, jak tylko możemy. Organizowaliśmy zbiórki żywności, chemii gospodarczej, ubrań. Ostatnio nauczyciele i pracownicy szkoły zakupili mikrofalówkę i przekazali ją potrzebującej rodzinie.

A przed nami kolejne interesujące wydarzenie „Dzień Języków Świata”. 13 kwietnia będziemy uczyli się języka ukraińskiego, polskiego, niemieckiego i angielskiego. Uczniowie podzieleni na grupy przygotują prezentacje, flagi narodowe, potrawy z degustacją, modę regionalną, tańce narodowe. Zwieńczeniem dnia będzie „międzynarodowy” turniej piłki nożnej.

• „Sprzątamy dla Polski”

• „Sprzątamy dla Polski”, pod tym hasłem odbędzie się w całej Polsce w piątek, 22 kwietnia akcja sprzatania lasów i parków. Nasza Szkoła również bierze udział w tej akcji. Działanie te wpisuje się w szkolny EKOTYDZIEŃ, gdzie prze cały tydzień (od 20 do 27 kwietnia) będziemy organizowali akcjie promujące ekologię i dbanie o nasze środowisko. Zapraszamy do udziału.