• Pierwszy Dzień Jesieni

• 23 września Krasnoludki uczciły Pierwszy Dzień Jesieni

Dziewczynki wcieliły się w rolę Pani Jesieni, były też zabawy matematyczne z wykorzystaniem darów jesieni i ćwiczenia logopedyczne - kto ukrył się pod liśćmi?

• Oddział przedszkolny poznaje pracę policji.

• 21 września Oddział Przedszkolny odwiedziła sierż. szt. Alicja Pepłowska. Przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się do drodze, poznały specyfikę pracy policjanta i obejrzały radiowóz. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie i przekazaną wiedzę.

• Warsztaty - "Budujemy motywację grupy"

• W dniach 15-16 września uczniowie klasy VI i VII uczestniczyli w warsztatach "Budujemy motywację grupy" poprowadzonych przez Joannę Szczepkowską. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z mechanizmem powstawania motywacji. Podczas warsztatów uczniowie poznali swoje mocne i słabe strony, zapoznali się z piramidą zmian oraz wykonywali praktyczne ćwiczenia sprawdzające ich zaangażowanie, współpracę oraz poziom motywacji do działania

• Czuwaj!- harcerzu!!

• W środę 21 września dzieci z klas 1-5 odwiedziły harcerki, które w bardzo przystępny sposób przedstawiły dzieciom ideę harcerstwa. Zaprezentowały swoje mundury i wyjaśniły dzieciom, co oznaczają kolory ich chust. Opowiedziały o misji Związku Harcerstwa Polskiego. Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. Harcerki przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia z dziećmi: zabawy ruchowe, pokazywane piosenki, uczyły pląsów i wspólnie śpiewały piosenki harcerskie.Wszyscy

świetnie

się bawiliśmy, a harcerkom dziękujemy za tak miło spędzony czas z dziećmi.Być może nasi wychowankowie w przyszłości wstąpią w progi harcerstwa? Czuwaj!

• AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA 2022

• Nowa galeria AKCJA SPRZATANIA ŚWIATA 2022 została dodana do albumu fotograficznego

16 września 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie została przeprowadzona akcja ,,Sprzątanie świata”. Tegoroczna – już 29. ogólnopolska akcja przebiegała pod hasłem ,,Wszystkie śmieci są Nasze”. Celem akcji było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Akcja rozpoczęła się przemówieniem pana Dyrektora, Rafała Ziółkowskiego, który wymienił pozytywne działania na rzecz naszego środowiska. Następnie uczniowie klasy II zaprezentowali piosenkę „Śmieciu precz!”. Pani Mirosława Szczęsna przypomniała wszystkim historię dzisiejszej akcji. Po udzielonych wskazówkach dotyczących zachowania bezpieczeństwa uczniowie wraz z nauczycielami oraz sołtysem p. Leszkiem Pepłowskim zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu wokół szkoły oraz miejscowości Napiwoda.

Przekonani, że wykonaliśmy wartościową pracę na rzecz naszej wsi wróciliśmy do szkoły, gdzie wspólnie zjedliśmy pyszną, ciepłą kiełbaskę.

Tegoroczną akcję zorganizowali: dyrektor szkoły - Rafał Ziółkowski, Anna Dąbek, Mirosława Szczęsna, Małgorzata Fydrych, Żaneta Lalak, Roman Szymański.

• Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych

• Nowa galeria Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych została dodana do albumu fotograficznego

W naszej szkole trwa Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych. W związku z tym, że jesteśmy szkołą promującą zdrowie jest to temat bliski naszemu sercu. W ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nidzicy odwiedziła nas pani Beata Rapacka, która opowiedziała nam jak dbać o higienę i uniknąć zarazków. Celem spotkania bylo uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie i najbliższych oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. W klasach 1-3 pani inspektor przeprowadziła zajęcia jak prawidłowo dbać o swoje zdrowie w szczególności w czasie podniesionego ryzyka przeziębień. Serdecznie dziękujemy Pani Beacie Rapackiej za wizytę. Dbajcie o siebie i swoje zdrowie.

• Sobą być-zdrowo żyć

•

"Sprawne ciało, spokojny umysł, dom pełen miłości. Tych rzeczy nie da się kupić – trzeba na nie zapracować"Ruszamy z programem profilaktyczno-wychowawczym "Sobą być - zdrowo żyć".Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców, opiekunów oraz osoby juz zapisane na pierwsze zajęcia w ramach "szkoły dla rodziców", które odbęda się 20 września o godz. 16.00 na terenie szkoły.W ramach programu będa prowadzone zajęcia również dla uczniów:- Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej.- Zajęcia sportowo-rekreacyjne.- Trening umiejętności społecznych.- Nauka gry w szachy.Program realizowany będzie od września do listopada tego roku a uwieńczeniem będzie wspólna zabawa "Andrzejkowa".Program współrealizowany z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w NidzicyWszystkich serdecznie zapraszamy.