• Krasnoludki i Dzień Dinozaura

• Dzisiaj Krasnoludki obchodziły dzień prehistorycznych stworzeń, czyli Dzień Dinozaura. Z tej okazji malowały duży model dinozaura oraz wcieliły się w rolę paleontologa odrywając zawartość piaskowych jajek

• Dzień Dinozaura w klasie trzeciej

• Dzień Dinozaura w klasie trzeciej. Opanowanie tabliczki mnożenia i wykorzystanie jej w życiu codziennym jest nie lada wyzwaniem, dlatego należy powtarzać ją każdego dnia. Dzięki wykorzystaniu phantoma utrwalanie tabliczki mnożenia jest pełną emocji zabawą. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali kolejne działania, aby doprowadzić robota do celu, gdzie czekały na nas DINOZAURY!!!! Na koniec zajęć dzieci wykonały pachnące cynamonem skamieliny prehistorycznych jaszczurów.

• Walentynki

• Dnia 14 lutego w naszej szkole odbyły się walentynki. Uczniowie mieli okazję wysłać kartki walentynkowe za pośrednictwem poczty walentynkowej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. W tym dniu w naszej szkole dominował kolor czerwony. Każdy otrzymał również słodki podarunek z bilecikiem, na którym były zapisane miłe słowa, np. Lubię Cię!. Walentynki to szczególny dzień. Pokazuje nam, jak ważne w życiu jest posiadanie obok siebie drugiej osoby. Opiekun SU - Żaneta Lalak

• Tłusty czwartek w świetlicy szkolnej

• Tłusty czwartek w świetlicy szkolnej uczniowie obchodzili zgodnie z tradycją, zajadając się pączkami. Największym powodzeniem cieszyły się pączki z marmoladą, kokosem i budyniem. Uczniowie poznali bajkę „ O Pączusiu Samochwałku” oraz wykonywali tematyczne prace . Tego dnia zrobiło się bardzo słodko, ale pamiętając że pączek to około 300 kcal. spaliliśmy zbędne kalorie podczas zajęć sportowych na sali gimnastycznej.

Opiekun Małgorzata Fydrych

• "Poznawanie przez działanie"

• "Poznawanie przez działanie" ma na celu uczenie sie m.in. przez obserwację otaczającego świata. Również tego niewidocznego gołym okiem. Uczniowie klasy 5 mieli dziś okazję oglądać pantofelki, które wyhodował Kacper Adamkowski w czasie ferii zimowych. Hodowla wymagała dużo cierpliwości i trwała 14 dni, ale udało się i mogliśmy obserwować te jednokomórkowe organizmy pod mikroskopem.

Koordynatorzy innowacji Marta Kowalska, Małgorzata Fydrych i Roman Szymański

• Dzień pizzy

• Nowa galeria Dzień pizzy została dodana do albumu fotograficznego

9 lutego dzieci z grupy Krasnoludki obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy

Poznały historię powstania pizzy oraz przepis jak ją wykonać.

• ZAKOŃCZENIE FERII NA WESOŁO

• Na zakończenie ferii, zostały zorganizowane w naszej szkole zajęcia sportowo-rekreacyjne. Dzieci uczestniczyły w zabawach rozwijających oraz obejrzały film „Kot w butach: Ostatnie życzenie”. Na koniec spotkania wykonały prace plastyczne do obejrzanej bajki.

• WOŚP

• Dziękujemy wszystkim pracownikom oraz uczniom szkół i przedszkoli grający z nami dla WOŚP Bez was nie udałoby nam się osiągnąć tak dużego wyniku.

• ZABAWA NA 102

• Nowa galeria ZABAWA NA 102 została dodana do albumu fotograficznego

19 stycznia 2023 r. w szkole w Napiwodzie cała społeczność szkolna bawiła się na “Zabawie na 102”. Po długiej pandemicznej przerwie, nareszcie, wszyscy mogli zgromadzić się na wspaniale udekorowanym holu szkoły i wyhasać się przy swoich ulubionych przebojach muzycznych. W trakcie zabawy uczniowie i rodzice korzystali z loterii fantowej, a smakosze “łakoci” – z nastrojowej  kawiarenki. Niezwykłym punktem programu zabawy była licytacja. Ta wyjątkowa impreza dostarczyła jej uczestnikom nie tylko dużej dawki dobrego humoru, ale pozwoliła na pozyskanie środków przeznaczonych na działalność ekologiczną  szkoły. Organizatorzy  bardzo dziękują wszystkim, którzy  mieli swój wkład w organizację  “Zabawy na 102”.

Zabawę zorganizowali: dyrektor szkoły – Rafał Ziółkowski, Mirosława Szczęsna, Małgorzata Fydrych, Żaneta Lalak, Anna Dąbek i Roman Szymański.