• Udział w dniach otwartych ZSZiO w Nidzicy

• Dnia 23.04.2024r. klasa VIII wraz z wychowawcą wzięli udział w dniach otwartych zorganizowanych przez Zespółszkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy. Uczniowie poznali profile klas jakie oferuje szkoła, mieli szanse obejrzec buydynki, sale gimnastyczne, pracownie, poznać nauczycieli oraz uczniów szkoły. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz mile spędzony czas.

• V Konkursie Piosenki Niemieckiej

• Dnia 18 kwietnia w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku odbył się V Konkurs Piosenki Niemieckiej im. Waltera Kollo.

Uczestnicy zaprezentowali utwory znanych niemieckich artystów. Wyniki konkursu:

W kategorii klas I-III

I miejsce: Emilia Roska z SP w Rączkach

II miejsce: Aleksander Korzeniecki z SP w Rączkach

III miejsce: Lena Kaczmarczyk SP nr 1 w Nidzicy

W tej kategorii nasza Amelia Rykaczewska otrzymała wyróżnienie.

W kategorii klas IV-VI

I miejsce: Kinga Reguła SP nr 1 w Nidzicy

II miejsce: Nikola Brudzińska z SP w Rączkach

III miejsce: Lena Wizła z SP w Rączkach

W kategorii klas VII-VIII

I miejsce: Maria Zuzanna Dytrych z SP w Napiwodzie

II miejsce: Oliwia Krawczyk z SP w Łynie

III miejsce: Kornelia Górnicka z SP w Łynie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody za miejsca od I do III oraz za uczestnictwo.

W przerwie konkursu mogliśmy usłyszeć Igę Potapiuk i Julię Perzanowską reprezentujące Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy jak i Nidzickie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej oraz Oliwiera Luka jako Michała Wiśniewskiego w utworze Keine Grenzen - Żadnych Granic, reprezentującego Szkołę Podstawową w Rączkach.

Organizatorami konkursu było Nidzickie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej w Nidzicy i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Napiwodzie.

Dziękujemy za zdjęcia pracownikom Urzędu Miejskirgo w Nidzicy.

• Święto Chrztu Polski

• W dniu 14 kwietnia obchodzimy święto państwowe pod nazwą Święto Chrztu Polski, które zostało wprowadzone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawą z dnia 22 lutego 2019 roku.

• Spotkanie z Barbarą Supeł- autorką książek dla dzieci

• W dniu dzisiejszym w  bibliotece w Napiwodzie, odbyło się spotkanie z Barbarą Supeł- autorką książek dla dzieci, na które zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Napiwodzie. Uczestnicy poznali rodzinę Pętelków oraz wysłuchali fragmentów uwielbianej przez dzieci serii książeczek o Jadzi i Stasiu. Nie zabrakło również zabaw. Na zakończenie spotkania dzieci mogły wytężyć swoją wyobraźnię podczas malowania kolorowej drabiny ze szczeblami pełnymi przygód, po której wspinał się konserwator, bohater jednej z książek.

Dziękujemy za cudowne spotkanie