• Dzień dinozaura

• Z okazji Dnia Dinozaura uczniowie z najmłodszych klas obejrzeli teatrzyk kukiełkowy, który przedstawiał historię powstania naszej planety Ziemi i jej najpotężniejszych przedstawicieli z epoki triasu, jury i kredy - dinozaurów. W drugiej części zajęć dzieci wcieliły się w paleontologów, gdzie z masy solnej tworzyły skamieliny pradawnych gadów.

• Szkolenie z pierwszej pomocy

• Nowa galeria Szkolenie z pierwszej pomocy została dodana do albumu fotograficznego

"Szkoła Promująca Zdrowie"

22 lutego 2024 roku, naszą szkołę odwiedził mł.asp. Krzysztof Lewikowski - ratownik Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy. Uczestnicy spotkania poznali algorytm postepowania ratowniczego w przypadku osób przytomnych i nieprzytomnych oddychających oraz algorytm RKO Resustytacji Krążeniowo-Oddechowej. Każdy uczeń mógł spróbować przeprowadzić RKO oraz przeprowadzić resustytacje z wykorzystaniem AED - Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego. RKO polega na stosowaniu technik służących do przywracania krążenia krwi i oddechu u poszkodowanegow stanie zatrzymania krążenia. Dodatkowo, wszystkie dzieci poznały techniki ratunkowe przy zadławieniu i opatrywaniu ran.

Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi za przeprowadzanie ważnych, interesujących zajęć.

• Spektakl teatralny pt. "Doktor i jego zwierzęta".

• 15 lutego uczniowie klas 0-III wybrali się do nidzickiego kina Wenus na spektakl teatralny pt. "Doktor i jego zwierzęta". Przedstawienie wystawione było przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Spektakl wyróżniał się pełną swobody i naturalności grą aktorów, która wielokrotnie wywołała uśmiech na twarzach najmłodszych widzów.

Na uwagę zasługiwały również efekty świetlne oraz oprawa muzyczna.

To przedstawienie na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.

• WALENTYNKI

• 14 lutego 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy walentynki, wyjątkowy dzień wyrażania sympatii i przyjaźni. Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową, do której uczniowie wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka, kartki, prezenciki, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdali pocztę podczas zajęć.Dzień świętego Walentego, to dzień dobry dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!

• Zajęcia taneczne i piłka nożna.

Szanowni uczniowie, rodzice. Od środy 14 lutego do końca maja, będziemy realizowali zajęcia taneczne i zajęcia z piłki nożnej.

Poniedziałek:

- godz. 14.00 piłka nożna

- godz. 15.30 taniec

Środa:

- godz. 14.00 piłka nożna

- godz. 15.30 taniec

Serdecznie zapraszamy.

• ZABAWA NA 102

• Nowa galeria ZABAWA NA 102 została dodana do albumu fotograficznego

19 stycznia 2024 r. w szkole odbyła się “Zabawa na 102”. Na udekorowanym kolorowymi balonami i serpentynami korytarzu, w świetle migających świateł, cała społeczność szkolna bawiła się  w rytm znanych i lubianych przebojów muzycznych. Tańce przeplatane były wesołymi zabawami. W ramach odpoczynku, każdy mógł skorzystać z pięknie oświetlonej, nastrojowej kawiarenki i poczęstować się słodkimi przekąskami. Mógł też posilić się smaczną pizzą. Dużą atrakcją zabawy była “Fotobudka”.  Dzieci i dorośli wcielali się w różne postaci i robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Fotografie były drukowane na miejscu i od razu wędrowały do rąk zainteresowanych. Ta wyjątkowa impreza dostarczyła jej uczestnikom dużej dawki dobrego humoru

Bardzo dziękujemy Osobom, które pomogły w organizacji tej zabawy, poświęciły swój czas, a nawet środki materialne. Dziękujemy!