• JASEŁKA 2022

• Nowa galeria JASEŁKA 2022 została dodana do albumu fotograficznego

Jak co roku w naszej szkole, tuż przed przerwą świąteczną, panowała bożonarodzeniowa atmosfera. Sale i korytarze zdobiły tematyczne gazetki, choinki i dekoracje, bo dzisiejszy dzień - to dzień szczególny. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała spotkanie wigilijne. Uczniowie klas I-VII zaprezentowali swoje talenty podczas Jasełek pt.„ Próba anielskiego chóru” i wspólnego kolędowania z całą społecznością szkolną i lokalną. Następnie ks. Andrzej Bawirsz odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa. Wszyscy dzieląc się opłatkiem składali sobie najserdeczniejsze życzenia. Ostatnim punktem dzisiejszego dnia była wizyta Świetego Mikołaja, który przyniósł dla wszystkich uczniów słodkie upominki. Organizatorzy R.Ziółkowski, K. Bołkun, M.Fydrych, Ż.Lalak, M.Kozicka, R.Szymański. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dzisiejszego świątecznego dnia.

... "i Wy też nie zapominajcie, w te dni święte, w dni wesołe: różki gdzieś tam pochowajcie i załóżcie aureolę".

• Wycieczka klas V,VI,VII

• Dnia 8.12.2022 r. uczniowie klas V,VI,VII wraz z opiekunami : p. A. Jaworską – Sienkiewicz, p. Ż. Lalak i p. M. Wółkiewicz udali się na wycieczkę do Multikina w Olsztynie na film „Wielki zielony krokodyl domowy”. Celem wycieczki była integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej, poznanie nowych miejsc oraz kształtowanie nawyku kulturalnego zachowania się w kinie.

Po zakończonym filmie uczniowie udali się na świąteczne zakupy i zjedli smaczny posiłek. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do szkoły, a dzień uznali za wyjątkowo udany.

• Rodzinne warsztaty świąteczne

• W środę 7 grudnia w naszej szkole odbyły się rodzinne warsztaty świąteczne. Celem spotkania była integracja rodziców, miłe spędzenie czasu ze swoimi dziećmi oraz wspólne przygotowanie świątecznych stroików z pachnących gałązek oraz różnych materiałów dekoracyjnych. Uczestnicy tworzyli ozdoby według własnej inwencji. Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze, wszyscy pracowali z wielkim zapałem, wykazując się pomysłowością. Wspólnie spędzony czas umilały dźwięki kolęd. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

• Mikołajki w naszej szkole. - 2022r

• Nowa galeria Mikołajki w naszej szkole. - 2022r została dodana do albumu fotograficznego

6 grudnia, uczniowie naszej szkoły świętowali "Mikołajki". Na ten szczególny czas, sala gimnastyczna zamieniła się w magiczną, świąteczną krainę. Ten cudowny dzień, upłynął na wspólnych grach i zabawach, co sprawiło dzieciom wiele radości i z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci. Dzieci dekorowały pierniczki, rozwiązywały zagadki, pisały list do Świętego Mikołaja. Na koniec spotkania dzieci i uczniów odwiedził Święty Mikołaj, który rozdał słodkie upominki. Zabawa mikołajkowa była podsumowaniem projektu "Sobą być-zdrowo żyć" realizowanego w naszej szkole od września przy współudziale MOPS Nidzica. Tegoroczne "Mikołajki" możemy uznać za udane, szkoda, że ten czas tak szybko minął…

Zapraszamy do fotorelacji.

• Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.

• Nowa galeria Dzień Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie naszej szkoły ten dzień świętowali jednak nieco inaczej, a mianowicie jako Dzień Pluszowego EKO Misia. Uczniowie kl I-8 wraz z opiekunami wzięli udział w akcji społeczno- edukacyjnej „ DRUŻYNA SIR PET-ERA, która powstała z troski o środowisko. Uczniowie kl 8 poprzez zabawę edukacyjną „ W fabryce elfów” zwiększali świadomość młodszych kolegów i koleżanek, dotycząca segregacji odpadów, zwłaszcza tworzyw sztucznych. Uczniowie dowiedzieli się m.in. że do wypełnienia pluszowych misiów używa się butelek pet. Dzień Pluszowego Eko Misia upłynął w miłej i koleżeńskiej atmosferze.

Zespół ekologiczny

• Jarmark Bożonarodzeniowy w Nidzicy. 🎄🎁

• Szanowni Rodzice, uczniowie i przyjaciele naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy do Nidzicy, który odbędzie się 9 grudnia. Startujemy o godzinie 15.00.

Zachęcamy do aktywnego włączenia się w przygotowanie naszego stoiska, poprzez udział w warsztatach Bożonarodzeniowych, gdzie będziemy przygotowywali stroiki świąteczne i kartki świąteczne. Warsztaty już 7 grudnia o godzinie 16.00 w SP Napiwoda.

Piękną tradycją jest już śpiewanie kolęd i pastorałek podczas jarmarku. W tym roku, nasza szkoła będzie śpiewała kolędę „Lulajże Jezuniu”. Prosimy o włączenie się wszystkich przedszkolaków, uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnego występu podczas jarmarku. Występ nasz jest przewidziany na godzinę około 16.00.

Dodatkowo na naszym stoisku, jak co roku, będziemy robić najlepsze, najsmaczniejsze gofry.

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, zebrane pieniążki ze sprzedaży stroików, kartek będą przekazane na leczenie Tomka Breńskiego.

W imieniu Burmistrza Nidzicy pana Jacka Kosmali i jednostek organizacyjnych gminy Nidzica serdecznie wszystkich zapraszamy.