• JASEŁKA- 2023

• Nowa galeria JASEŁAK - 2023 została dodana do albumu fotograficznego

"Ten szczególny dzień się budzi, niosąc ciepło w każdą sień..." Wszystkie wielkie rzeczy rodzą się w ciszy. Ponad 2000 lat temu, w Betlejem, przyszedł na świat Jezus Chrystus. 22 grudnia w naszej szkole odbyły się uroczyste Jasełka Bożonarodzeniowe. Przedstawienie wprowadziło całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój i uświadomiło, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko. Zawarte w programie treści religijne przeplatane kolędami oraz pastorałkami wytworzyły niepowtarzalny nastrój. Po zakończonej części artystycznej zjawił się wyczekiwany przez dzieci gość - Mikołaj, który wszystkich obdarował słodkimi upominkami.

• Rok 2023 kończymy z sukcesami i nagrodami.

Naszą szkołę w wojewódzkim konkursie przedmiotowym z matematyki, organizowanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie reprezentować będą: Maja Grudzińska, Zosia Gonciarz i Zuzia Krupa.

W Nidzicy odbyła się „Olimpiada zdrowia PCK z biedronką”

1 miejsce zdobyła Zuzanna Krupa, która wywalczyła awans do etapu rejonowego

2 miejsce zajęła Maja Grudzińska

7 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Nidzicy, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, zorganizowali I Gminny Konkurs Matematyczny dla klas II-III pod hasłem „Poszukiwania św. Mikołaja” Komisja odczytała zwycięzców, którymi okazał się zespół w składzie Dominik Sorbian, Filip Pepłowski i Julian Zembrzuski, II miejsce zajął zespół „Mikołajów” w składzie Maria Ciecierska, Jan Piotrowski i Stanisław Błaszczyk, III miejsce przypadło zespołowi ,,Reniferów” – Zofia Kaszuba, Maja Sadowska i Stefan Majewski.

Gratulujemy Filipowi, Julianowi i Stefanowi.

W IX Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek wyróżnienie otrzymał Mateusz Bunalski

Wyniki konkursu na kalendarz adwentowy:

1 miejsce Kacper Adamkowski

2 miejsce Alan Domański i Nikola Tejs

3 miejsce Amelia Rykaczewska i Lena Wojtczak.

Wszystkim serdecznie gratulujemy

• Wycieczka - KORTOSFERA OLSZTYN

• Nowa galeria Wycieczka - KORTOSFERA OLSZTYN została dodana do albumu fotograficznego

19 grudnia uczniowie kl.VI-VIII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Olsztyna. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili Kortosferę, gdzie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych, podczas których mieli okazję sprawdzić się w roli chemika. Wykonywali eksperymenty pod okiem laborantów, którzy doświadczenia prezentowali w nowej odsłonie. Następnie uczniowie udali się do Galerii Warmińskiej, gdzie mieli okazję zjeść coś pysznego i zrobić świąteczne zakupy.

• Konkurs "Przedszkolaki śpiewają kolędy"

• 14 grudnia odbył się konkurs "Przedszkolaki śpiewają kolędy", zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Rączkach. Naszą placówkę reprezentował Mateusz Bunalski, który zaśpiewał kolędę pt."Wśród nocnej ciszy" . Serdecznie dziękujemy za wspólne kolędowanie.

• Konkurs matematyczny pt. - "Poszukiwania Świętego Mikołaja"

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas II i III reprezentowali naszą szkołę w konkursie matematycznym pt. "Poszukiwania Świętego Mikołaja", zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2. Grupa "Choinek", którą reprezentował Filip Pepłowski i Julian Zembrzuski zajęła 1 miejsce. Grupa, którą reprezentował Stefan Majewski zajęła miejsce 3! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• Mikołajki w Nidzicy.

• Nowa galeria Mikołajki w Nidzicy. została dodana do albumu fotograficznego

Z okazji Mikołajek dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w spotkaniu z Mikołajem zorganizowanym przez Pana Jacek Kosmala - Burmistrz Nidzicy. Dzieci z uśmiechem na twarzy śpiewały i tańczyły pod choinką wyczekując mikołaja. Zaśpiewały kolędę "Dzisiej w Betlejem" oraz piosenkę o mikołaju "Jedzie mikołaj". Po uroczystym zapaleniu lampek na choince i spotkaniu z mikołajem, dzieci wybrały się na pizzę.

Dziękujemy firmie DREWIT za ufundowanie pięknych pelerynek

• Konkurs na "Bożonarodzeniowe Skrzaty".

• Nowa galeria Konkurs na "Bożonarodzeniowe Skrzaty". została dodana do albumu fotograficznego

W dniu dzisiejszym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na "Bożonarodzeniowe Skrzaty". Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom wraz z ich rodzinami za tak liczne zaangażowanie. Wasze piękne skrzaty zasilą zbiórkę charytatywną podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Nidzicy. Gratulujemy!! Wszyscy jesteście zwyciężcami!!