• "W marcu jak w garncu"

• Przez cały tydzień Krasnoludki obserwowały marcową pogodę i tworzyły prace plastyczne do przysłowia: "W marcu jak w garncu"

• Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Frączek "Co ja plotę"

• 8 marca klasa trzecia uczestniczyła w konkursie recytatorskim wierszy Agnieszki Frączek "Co ja plotę" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy. Naszą szkołę reprezentowała Maria Lowrey, która otrzymała wyróżnienie. Po konkursie odbyło się spotkanie autorskie z pisarką. Bardzo dziękujemy, że mogliśmy być częścią tego wspaniałego wydarzenia, a Marysi serdecznie gratulujemy!

• Dzień Kobiet.

Szanowne nasze koleżanki, niech ten wyjątkowy dzień będzie dla Was początkiem spełnienia najskrytszych marzeń i kolejnych sukcesów. Niech raduje się wasze serce i na ustach, zawsze gości uśmiech radości.

Koledzy

• Zapraszamy na XII Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

• Dnia 31.03.2023r. o godz 10.30 w naszej szkole odbędzie się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału wszystkie szkoły z naszego powiatu. Zgłoszemnia należy pzresłac na adres mailowy szkły do dnia 17.03.2023.

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to nasze wielkie wspólne święto, a pamięć o bohaterach antykomunistycznego podziemia to nasz patriotyczny obowiązek. Podczas apelu uczniowie kl. V-VIII przybliżyli sylwetki „ Niezłomnych Bohaterów” m.in. Rotmistrza Witolda Pileckiego ps. Druh, Danuty Siedzikówny ps. Inka, Ruty Czaplińskiej ps. Ewa i Alicji Czerkawskiej.

Nieugięta postawa tych żołnierzy, to dziś dla nas wielka lekcja historii i wzór patriotyzmu.

Wystąpili:

Magdalena Rykaczewska, Tomasz Rytkowski, Maja Grudzińska, Zuzanna Dytrych, Kornelia Pepłowska, Dominik Rytkowski, Alan Domański

Opiekun: Małgorzata Fydrych

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2023r.

Na zaproszenie pana Jacka Kosmali - Burmistrza Nidzicy, reprezentacja szkoły w osobie pana Rafał Ziółkowskiego - dyrektora oraz pocztu sztandarowego, uczestniczyła w gminnych uroczystościach upamiętniających "Żołnierzy Wyklętych".

W ramach obchodów, odbyła się Msza Święta w Kościele Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Nidzicy oraz zostały złożone kwiaty i znicze pod katownią dawnego Urzędu Bezpieczeństwa, przy ul. 1 Maja w Nidzicy.

„Cześć i Chwała Bohaterom!”

• Krasnoludki i Dzień Dinozaura

• Dzisiaj Krasnoludki obchodziły dzień prehistorycznych stworzeń, czyli Dzień Dinozaura. Z tej okazji malowały duży model dinozaura oraz wcieliły się w rolę paleontologa odrywając zawartość piaskowych jajek

• Dzień Dinozaura w klasie trzeciej

• Dzień Dinozaura w klasie trzeciej. Opanowanie tabliczki mnożenia i wykorzystanie jej w życiu codziennym jest nie lada wyzwaniem, dlatego należy powtarzać ją każdego dnia. Dzięki wykorzystaniu phantoma utrwalanie tabliczki mnożenia jest pełną emocji zabawą. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali kolejne działania, aby doprowadzić robota do celu, gdzie czekały na nas DINOZAURY!!!! Na koniec zajęć dzieci wykonały pachnące cynamonem skamieliny prehistorycznych jaszczurów.

• Walentynki

• Dnia 14 lutego w naszej szkole odbyły się walentynki. Uczniowie mieli okazję wysłać kartki walentynkowe za pośrednictwem poczty walentynkowej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. W tym dniu w naszej szkole dominował kolor czerwony. Każdy otrzymał również słodki podarunek z bilecikiem, na którym były zapisane miłe słowa, np. Lubię Cię!. Walentynki to szczególny dzień. Pokazuje nam, jak ważne w życiu jest posiadanie obok siebie drugiej osoby. Opiekun SU - Żaneta Lalak

• Tłusty czwartek w świetlicy szkolnej

• Tłusty czwartek w świetlicy szkolnej uczniowie obchodzili zgodnie z tradycją, zajadając się pączkami. Największym powodzeniem cieszyły się pączki z marmoladą, kokosem i budyniem. Uczniowie poznali bajkę „ O Pączusiu Samochwałku” oraz wykonywali tematyczne prace . Tego dnia zrobiło się bardzo słodko, ale pamiętając że pączek to około 300 kcal. spaliliśmy zbędne kalorie podczas zajęć sportowych na sali gimnastycznej.

Opiekun Małgorzata Fydrych

• "Poznawanie przez działanie"

• "Poznawanie przez działanie" ma na celu uczenie sie m.in. przez obserwację otaczającego świata. Również tego niewidocznego gołym okiem. Uczniowie klasy 5 mieli dziś okazję oglądać pantofelki, które wyhodował Kacper Adamkowski w czasie ferii zimowych. Hodowla wymagała dużo cierpliwości i trwała 14 dni, ale udało się i mogliśmy obserwować te jednokomórkowe organizmy pod mikroskopem.

Koordynatorzy innowacji Marta Kowalska, Małgorzata Fydrych i Roman Szymański

• Dzień pizzy

• Nowa galeria Dzień pizzy została dodana do albumu fotograficznego

9 lutego dzieci z grupy Krasnoludki obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy

Poznały historię powstania pizzy oraz przepis jak ją wykonać.

• ZAKOŃCZENIE FERII NA WESOŁO

• Na zakończenie ferii, zostały zorganizowane w naszej szkole zajęcia sportowo-rekreacyjne. Dzieci uczestniczyły w zabawach rozwijających oraz obejrzały film „Kot w butach: Ostatnie życzenie”. Na koniec spotkania wykonały prace plastyczne do obejrzanej bajki.